Разпадане на браъзерите в Убунту 10.04

Ако сте се сблъскали с някакъв бъг - тук е мястото да го докладвате.

Разпадане на браъзерите в Убунту 10.04

Мнениеот Еди » 10 Май 2010, 15:44

ОС Убунту 10.04. Инсталирана на чисто с форматиране на дяла на който беше предната версия. За домашната директория ползвам друг дял, който не съм го форматирал. След инсталацията моите неща се запазиха, но имам проблем с браузърите. Ползвам ФФ и той се самозатваря когато си поиска. Помислих да не е нещо несъвместими настройки, но и при АРОРА се получава това. При зареждане на ОС от инсталационния диск като жив диск, проблем не забелязвам.
Еди
Редовен
Редовен

Re: Разпадане на браъзерите в Убунту 10.04

Мнениеот lokster » 10 Май 2010, 16:03

Както ти отговорих и предишния път - опитай с чист профил на Firefox или на въпросния Arora.
"чист" означава да прекръстиш/изтриеш папката с настройки и профили на браузъра.
При Firefox това е папката /home/<потребител>/.mozilla
При Arora не знам- сигурно е /home/<потребител>/.arora
Браузърите си работят перфектно в 10.04, на всички компютри на които съм тествал досега.
Проблема ти почти сигурно идва от това че използваш стара папка с настройки.
Въпреки че използването на стар /home генерално работи, винаги е най-сигурно при преминаване към по-нова версия на операционната система да почваш начисто. Особено ако след ъпгрейда се сблъскаш с такъв проблем. Почти сигурно ще се оправи ако изчистиш настройките на браузъра.
Ако проблема продължава - опитай (за пробата) да си направиш един нов потребител и да поработиш с него, за да видиш дали ще прави така.
Ако не прави - значи има някакъв по-генерален проблем със стария ти профил и ще ТРЯБВА да почнеш начисто.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Еди » 11 Май 2010, 23:52

Направих го. Копирах папката за всеки случай и изтрих съдържанието и в директорията. За сега върви чудесно. :)
Еди
Редовен
Редовен

Мнениеот Be_with_me_274 » 13 Май 2010, 19:58

И на мен фаерфокса ми е се затваря когато му скимне.Така е и под уиндоус.СЛед версия 3.1 мозилата е ужасна
Be_with_me_274
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 14 Май 2010, 07:37

Абе супер си е. Аз на колко компютъра ползвам FF 3.6 и под Линукс и под Windows - никакви ядове. И разширения ползвам доста.
Колкото до честите забивания - в много, ама МНОГО случаи, забиването на FF не се дължи него самия, а на Adobe Flash плеъра. Особено на сайтове на които се показват реклами - българските новинарските сайтове и портали, блогове, и бъканите с реклами торент такъри и социални мрежи. Също така - тежки флаш игри във facebook.
Много от тези проблеми могат да се избегнат като се използва adblock plus разширението, и си го настроите да блокира нежеланите реклами.

ОСОБЕНО в споменатия случай, при който прави един и същи проблем и под двете операционни системи. 99% вярвам че проблема не е във Firefox.

@Be_with_me_274 - да не издребнявам, но браузъра се казва "Firefox" или "Mozilla Firefox". Не "Mozilla".
Все едно да наричаш IE с името "Microsoft" вместо "Microsoft Internet Explorer" или "Internet Explorer" :)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Назад към Бъгове