9.10 е боклук,9.4 обаче-не

Ако сте се сблъскали с някакъв бъг - тук е мястото да го докладвате.

9.10 е боклук,9.4 обаче-не

Мнениеот Be_with_me_274 » 24 Мар 2010, 09:11

Абе на 2-3 пъти слагах тоя 9.10 абе тва е пълно с бъгове бе-особенно за входните устройства.
9.4 Никакви проблеми неми прави но 9.10 е просто е такава бъгня кой го прави това то дискове едва разпознава занимаваме с някакив монтирания,тела не разпознава(в 9.4. всичко е нормално),нета през PPPoE Не разпознава(в 9.4 обаче интернета върви).
ИЗобщо...9.10 е най-големият провал.
Напълно недоволен съм.Тва е просто отвратително..абсурд да си сложа пак убунту 9.10.АКо ще слагам-то ще е 9.4.Сега гледам идва и 10.4-кой знае то каква глупост ще да е.Отвратително просто ви се учдя на акъла ви...9.10 е просто ужасно бе това нищо не разпознава.САмо принетра ми разпозна.ПРоблеми колкото щеш с дискове и с кво ли не.И не-не са издраскани щом уиндоуса веднага ги познава.
:puke: :puke: :puke: :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ загуби ми се цял час да тъурся тия дискове с тва тъпо убунту 9.10 най-големият боклук.НЕ ГО СЛАГАЙТЕ!!!Сложете си УСУ 3 Който е базиран на 9.4-върви си супер е,но УСУ4 е преработен 9.10...но то преработен...
Be_with_me_274
Старши член
Старши член

Re: 9.10 е боклук,9.4 обаче-не

Мнениеот lokster » 27 Мар 2010, 17:43

@Be_with_me_274 Убунту 9.10 има много предимства пред 9.04, а пък УСУ4 в сравнение с УСУ3 - да не говорим.
Това че конкретно в твоя случай си имал проблем с 1-2 неща на 1 компютър и те е мързяло да попрочетеш малко, не означава че проблемите са неразрешими, а още по-малко пък - че Убунту 9.10 е боклук.
Не подвеждай потребителите. В повечето случаи, Убунту 9.10 и неговите производни (като УСУ4) ще работят по-добре в сравнение с 9.04.
Човек трябва да тества, да види как работи, и да реши.
Но определено това което твърдиш не е вярно.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Be_with_me_274 » 30 Мар 2010, 09:05

Когато настроиш през графичният интефейс връзка към нета чрез PPPoE ми се обади(на 9.10).Защото на 9.4 става,но не и на 9.10
В 9.10 се налагаше да пиша sudo pppoeconf или нещо такова и нета уж се настрои,но само ако първо вляза със XP във нета(бяха 2те ОС),рестартирам и отида на убунту.Ако пусна директно 9.10 нет нямаше.
Недейте подвежда хората че 9.10 е хубав,защото е 100 пъти по-бъгав от 9.4 който е наистина златен за мен.Хайде кажете ми прединствата осен софтуерния център спрямо 9.10 и 9.4?Пък и тяо център го има и в 9.4,макар и малко по-дървено изглеждат,но много леко.
Туй не може 9.10 да разпознае нищо от устройствата ми(освен принетра),докато 9.4 си намираше всичко и правеше всичко.
Be_with_me_274
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 30 Мар 2010, 09:40

Ами, в интерес на истината, Интернет връзката ми вкъщи е ТОЧНО pppoe и си работи безпроблемно.
Сигурен съм че има доста потребители на УСУ4 които също са с pppoe връзка, и досега ти си единствения с такова оплакване.

По-съм склонен да вярвам че или доставчика ти е някакъв смотан, или ти не си си настроил правилно връзката.

Наистина, ТИ подвеждаш хората. Моля те, имаме маалко повече опит с Линукс.
Като не ти върши работа 9.10 - не го ползвай. Но не говори и глупости.
Защото това което казваш са си глупости.
На колко компютъра си тествал УСУ4? На 1? На 2?
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Be_with_me_274 » 31 Мар 2010, 18:27

УСУ 3 е страхотен но 4....не знам,приоблеми прави много и досравчика ми е КейбълТел.Е сега не де,сеаг съм на Виваком.
Be_with_me_274
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 31 Мар 2010, 21:22

The choice is yours, както казваха в една реклама.
Въпреки това...
УСУ4 е еволюционна стъпка напред спрямо УСУ3. Беше най-успешната версия на УСУ досега - най-много тегления и най-добри отзиви. Общо взето надмина всички версии на УСУ, взети заедно.
Мисля че резултатите говорят сами за себе си.
Единичните хардуерни проблеми тук и там са си нещо нормално. Всяка операционна система ги има, не се заблуждавай.
Ако пък говорим за, да речем, за Windows - май хората пропускат за забележат колко много хардуерни проблеми има при всяко ново издание. И се почва едно издирване на драйвери - по сайтове и къде ли не...
Но.. хората имат пари за маркетинг, и успяват да скрият неудобните факти.
Ние пък нямаме, но за сметка на това се стремим да сме честни и обективни с потребителите. И естествено да осигуряваме помощ когато има някакви проблеми.
Като оплюваш Убунту (а с него автоматично и УСУ) и заблуждаваш другите потребители, само пречиш на разработката.
Тествай го на 5, 10, 15 компютъра... и тогава прави генерални изводи.
Наистина.

Без лоши чувства, ама... не помагаш особено с такива (подчертавам: неверни) изказвания.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Be_with_me_274 » 02 Апр 2010, 10:29

Виж,аз не оплювам цялото убунту а само версия 9.10 .Версия 9.4 е страхотна и не ми е правила проблеми и нищо не казвам за нея,говоря ти конкретно за 9.10.
И какви са тия революционни промени?Софтуерния център?Новият буут скрийн(е хубав е наистиан де... :wasntme: )?
Be_with_me_274
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 02 Апр 2010, 21:47

Еволюционни
И промените са много.
Примерно - използването на ureadahead (скъсено време за зареждане), значително подобрената хардуерна поддръжка.
Много повече драйвери, разгледай changelog-а на ядрото.
Дори само подобренията свързани с ureadahead са достатъчно важни, въпреки че не са "визуални". Отварят много възможности за подобрение в предстоящите издания (10.04 и 10.10).
Най-важните промени са тези които не се виждат, и са "под капака". А това с каква тема е или с какъв GDM - няма никакво значение. По отношение на УСУ4 спрямо УСУ3, промените са МНОГО повече. Хвърлен е много труд в превод на програми, разработка на някои специфични инструменти, подбор на подходящи версии на софтуера и издирване на нови полезни програми, подобряване на много настройки на работната среда и допълнителни екстри улесняващи ежедневната употреба.
И всичко това се прави от 2-ма човека.
За пореден път казвам - не обявявай че нещо е боклук, само защото не върви на 1 компютър. Това не е обективна оценка.
Тествай го на 10, 15, 20... и ако не работи на всичките - тогава прави генерални изводи.
Иначе си е просто оплакване "не ми върви това, не ми върви онова..." Еми така е - като не върви, чакаш да го оправи някой като нас, който е посветил една много сериозна част от свободното си време за да направи нещо в полза на всички.
Вместо да мрънкаш.
Topic closed (поне за мен)
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

9.10 не е боклук

Мнениеот Be_with_me_274 » 06 Апр 2010, 20:08

Да,днес видях някакъв чейнджлог спрямо 9.4 и 9.10.Наистиан има подобрения ммого.
Извинявам се.
Долкото виждам,проклетото ми телефонче не успя да се свърже с компа и в съседката.Тия SE се чудят какво ад направят вече...
Още веднъж се зиивнявам.
Ubuntu е прекрасна ОС..и 9.10 е наистиан хубав.Всички думи ги връщам назад ;( :$ :wasntme: :worried: :x дано ми простите.
Явно смао хардуерните ми и с нета.Инаеч откак съм на виваком по дубунту янмам проблеми,но тяи КеъгбълТел от едно време ме дразнят-капне малко дъжд и ние сме без нет 2-3 дни,рутерите им все гърмяло.А като е събота или неделя...неможем им се и обади.Виваком поне са 24/7.
Обчиам ибунту 9.10 сега виждам че тъпия ми тел е вече за смяна...м то си личи.
Чуяд се как не ми се разкреяхте(т.е. с големи букви).Извинявам се за всичко казано....
Тела ми е чат-апт се свързва и с Windows-а,което ще рече че или картата ми с памет е цакана или тела нещо..ще го водя на ремонт,в гаранция е.Има цяла година още :D .
А като гледам оптимизацията з аработа с мобилни твърди дискове....е и идеално е за нетбука.Гледам някакъв написал във един сйат ''под XP издържа 25 мин.,ма под ubuntu 8.10 1.45 ч.''.Странно защп ползва по-старата,но негов си избор.Гледам и това Netbook remix.Наистиан ли е толкова добро за нетбиц това?Ще искма батерията да държи МАКСИМАЛНО.
Be_with_me_274
Старши член
Старши член

Назад към Бъгове