Усу 9 не стартира

Въпроси свързани с използването на УСУ

Усу 9 не стартира

Мнениеот nikiww » 27 Дек 2016, 09:26

Честита коледа.

Имам проблем с усу-то, стартира до някъде и спира. Вчера си играх с gparted , е не си играх, а само погледнах дяловете, защото не иска да отваря ntfs дялове и изглежда съм променил дяла на Усу и сега не стартира. Стигам до рековъри менюто и там дава грешка в дяловете. През терминала би трябвало да ги оправя, но не знам как. Ако някой има време по празниците да обясни как става ще съм благодарен, ако не довечера преинсталиране и готово. Ползвам Линукса и съм доволен, даже много. Но до там, интернет, скайп, вчера боднах принтера и за 5 секунди тръгна, на Уина няма да Ви казвам каква мъка беше. Искам да кажа,че просто го ползвам, но как се поправят разни неща не знам, нямам време. То кой ли има. Та ако някой иска да обясни да е за много начинаещ. Весели празници на всички и щастлива нова година.
nikiww
Новак
Новак

Re: Усу 9 не стартира

Мнениеот nikiww » 06 Яну 2017, 08:26

Оправиха се нещата. Не можах да оправя стартирането, т.е. преинсталирах и така тръгва. Дяловете се оказа, че не се зареждат и не мога да ги отворя заради Уиндоус 10, не гасне, а остава в хибернация или заспиване. Оправя се като се влезне в Уиндоуса и се махне отметката на "Разреши бързо стартиране" в настройките на захранването. Това е от мен. Поздрави :)

ПП Е все пак ако някой иска може да обясни как да се поправи стартирането.
nikiww
Новак
Новак

Re: Усу 9 не стартира

Мнениеот nikiww » 14 Фев 2017, 15:02

Проблема се оказа в Уиндоус 10, че не се гаси а заспива и за това не може да монтират и да се отварят дяловете. В тъпия Уин се маха отметката за бързо стартиране и нещата се оправиха.
nikiww
Новак
Новак

Назад към Въпроси / Проблеми