Няколко проблема със софтуеер и с драйвери

Въпроси свързани с използването на УСУ

Re: Няколко проблема със софтуеер и с драйвери

Мнениеот Зеленичък » 04 Фев 2016, 19:06

Благодарение на stancho успях да подкарам синаптик :-) и сега се чудя какво да правя с него. Обнових флаш- а и другите неща ги гледам и се чудя кое какво е. Аз ще направя скрийншот, но незнам как да го постна тук. Иначе много си играх с тоя миксер и с настройките на звук в КДЕ, но не се получава - не ги разпознава както трябва. Като гледам скрийншота на lokster ... при мен са по- малко и нямам такива "4.0. 4.1 5.0 и 5.1 Това ясно ми подсказва че с тоя драйвер няма да стане нищо, и няма смисъл да си губя времето. Ще опитам да го сменя. Ако стане - стане. Ако не - не. Иначе тая работа с обновяване на ядрото е за програмисти. Аз съм в друг бранш.
Зеленичък
Старши член
Старши член

Мнениеот stancho » 04 Фев 2016, 19:54

качи снимките на някой сайт за изображения и пусни линк тук.
Драйвера си ти е ОК за мен, пък и се съмнявам да има друг и да можеш да го инсталираш. Нещата стават доста сложни. Неработенето и липсата на някои фукци е по скоро до настройка в някой конфигурационен файл. Случвало ми се е преди време. Ако ти се отделя време да нищим проблема съм насреща до където ми стигат знанията.
Аватар
stancho
Старши член
Старши член

Мнениеот Зеленичък » 04 Фев 2016, 21:02

Благодаря ти stancho за отделеното време и усилия. Благодаря и на останалите!
Досега ми се обновяваше системата затова не писах нищо. Намерих в синаптика откъде се обновява и ядрото. Към края на процеса изтегляне и инсталиране даде някаква грешка. След това рестартирах, но няма промяна. Дори се оказа че има и други проблеми. Незнам дали ги е имало преди или са резултат от полууспешното обновяване. Оказа се че като си клонирам монитора с телевизора (и двете устройства са на резолюция 1920х1080) първото устройство (монитор) работи на 1920х1080 а второто (телевизора) на 1024х760 и неможе да се настрои на по- висока резолюция. Маркирам като първо устройство телевизор а второ монитор и ситуацията е реципрочна - Телевизора тръгва на 1920х1080 а монитора на 1024х760 и неможе да се настрои на по- висока резолюция.
Аз по принцип с форуми много много несъм се занимавал и незнам на кой сайт да сложа скрийншот за да се види от всички.
Забелязах също и че след обновяването на някои места шрифтовете на кирилица се прецакаха. Излизат на йероглифи, а това небеше така преди да обновя.
Отново Ви благодаря на всички, но аз се изнервих че за цяла седмица четене и проби неуспях дори звука да си пусна като хорарта, та камо ли сега и видеото да оправям. Вероятно лично на мен ми е още много рано за Линукс (а може би и на Линукса му е още рано още за мен :) ). Нямам засега намерение да уча bash мисля че се казваше и да ставам програмист. Ще опитам след някоя година пак. Успех на всички! :)
Зеленичък
Старши член
Старши член

Мнениеот evgeny81 » 10 Фев 2016, 17:15

Линукс е готов, мисля че ти не си, просто търсиш неща които ги има и в Уиндоус, което тук няма да стане. Виждаш хиляди пакети и се чудиш какво става инсталираш на поразия и естествено че нещо ще се скапе, ядрото идва като ъпдейт само след като е готово, а не сам да го търсиш и инсталираш ( това е само пример ) дано продължиш с Лина защото системката си е перфектна.
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот Зеленичък » 07 Май 2016, 19:06

Привет! Отново след месеци :D Реших да опитам с Линукс Минт 17.1 , но резултатът обаче е същият. Този път (с Линукс Минт) освен инсталацията безпроблемно мина и обновяване на системата.Веднага след инсталиране ми се появи готов стартиран "Мениджър за обновяване" с предложения и аз ги приех и инсталирах всичките. Рестартирах. Нямаше резултат - същите проблеми си бяха на лице. Реших обаче ако трябва да "стрелям в тъмното" и взех че лекичко закачих края на мишената ;) . Изключих вградената на дъното звукова карта от BIOS- а и си купих "C-Media 8738 6ch." Доста разпространен и много читав звуков контролер. И... Жуженето и пукането в креатива спря. Хе хе, след 3 месеца мъки. Сега се чува ясно и чисто, но: Креатива пак си свири само на ляв канал - десният го няма, C-Media 8738 6ch. си свири само ляв преден и десен преден (5+1 немога да я пусна), а и с монитора и телевизора няма развитие. И сега немога да си обясня защо и от къде идваше това жужене и пукане, при положение че вградената на дъното зв. карта си работи съвсем нормално (а и другите също като рестартирам в WinXP).
Разбира се аз приемам забележката че несъм готов за Линукс а той е готов за мен, но аз използвам домашният си компютър предимно да си почивам. И ако няма да ми пуска филмите и музиката като хората.... Освен това не ми се струва естествено една ОС която е на 16 години безгрижно да може да прави нещо което ОС на година или две неможе. Е сигурно може, но как ли...? Затова не се отказвам - реших да пожертвам още няколко дни. Така или иначе WinXP скоро ще трябва да го сменям, тъй като планирам вече да си купя нещо I5 или I7 и да му сложа 16GBt RAM защото на член от семейството ми ще му е нужен. Тоя член може и да си мисли че като го купя - Той ще играе на него повече от колкото ще учи, но го чака малка изненада! Както и да е - ако някой има желание и идеи... Бих опитал да се преборя отново.
Зеленичък
Старши член
Старши член

Предишна

Назад към Въпроси / Проблеми