замръзване на УСУ 9.1

Въпроси свързани с използването на УСУ

замръзване на УСУ 9.1

Мнениеот kornal40 » 14 Ное 2015, 09:56

от известно време линукса ми замръзва нищо не мога да стартирам или да отворя използвам клавишната комбинация Alt+SysRg и натискам последователно бутоните R.E.I.S.U.B това би трябволо да го стартира но нищо не става. Остава от копчето на компа да го да го стартирам,което не ми се иска да го правя но нямам друг избор.нещо ме съмнява понежа на компа имам и ХП но той е на отделен хард а линукса също е на отделен хард.
kornal40
Новак
Новак

Re: замръзване на УСУ 9.1

Мнениеот lokster » 16 Ное 2015, 13:37

В УСУ тези комбинации са изключени. Можеш да си ги включиш отново, като във файла /etc/sysctl.d/99-usu.conf промениш "kernel.sysrq=0" на "kernel.sysrq=1" и после изпълниш
Код: Избери целия код
sudo sysctl -p /etc/sysctl.d/99-usu.conf
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот kornal40 » 18 Дек 2015, 20:49

направих промените но нищо не се получи след като изпълних командата sudo sysctl -p /etc/sysctl.d/99-usu.conf в конзола ми се изписа ето това kernel.sysrq = 1
kernel.nmi_watchdog = 0
после опитах с reisub да рестартирам компа но нищо не стана
kornal40
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 04 Яну 2016, 11:54

С голямо закъснение поради празниците... :)
Трябва да държиш Alt + Print Screen натиснати докато натискаш R E I S U B. Малко трябва да си преплетеш пръстите за да стане, но мисля че това е била и идеята :)
Току-що тествах, и работи - веднага след като зададох kernel.sysrq = 1 и изпълних командата, пробвах и стана.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот batipej4o » 26 Окт 2016, 12:21

Здравейте,от доста време имам идея да сменя Минта с УСУ,но компа ми не разпознава записа на СД-то.Пробвах с какви ли не марки СД0-та,но все още не ми се отдава.Може ли това да е от компа и настройките?Дебиана тръгва да се инсталира без проблем.Стотинката и нея не я вижда.Мисля си дали да не изчакам да излезе УСУ 10 ?
batipej4o
Зарибен
Зарибен

Мнениеот малин » 02 Ное 2016, 19:37

За cd или dvd става дума., щото ако е cd - 'ми няма начин да стане.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот batipej4o » 05 Ное 2016, 22:04

Здравей Малине,отдавна не съм писал във форума.Поради лични причини.За ДВД става дума.С brasero ги пиша.
batipej4o
Зарибен
Зарибен

Мнениеот малин » 06 Ное 2016, 12:43

:D Аз също скапах две cd-та, но ме съмнява, че или проблема е в тях (щото са от времето на бившето ДЗУ), или че записвачката иска смяна (тя и без друго е втора ръка). Но със флашка всичко е наред. Защо не пробваш този начин (който е и по-бърз, като времетраене на запис/инсталация), програми за това има колкото искаш.
А какво значи "не разпознава записа" - стигаш ли до най-първия екран, в който пише (примерно) "пробвай или инсталирай". Мисълта ми е, дали не трябва да го пуснеш в "режим на съвместимост" и след това вече да се "нормализира" след инсталацията. Освен всичко друго в "режим на съвместимост", при "пробване" не е с пълната си функционалност/не всичко работи.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот batipej4o » 09 Ное 2016, 22:23

Здравей Малине,Тия носители много бързо се заразяват.Имам един,който на втория запис хвана троянец.
Ако може да ми покажеш,къде да прочета как да убия този троянец под Линукс?
Мисля че ще се справя с инсталацията от носител.Само трябва да се науча как да прикрепям инсталиращата програма към ОС.
Не знам дали правилно се изразих и дали ще ме разбереш?
batipej4o
Зарибен
Зарибен

Мнениеот малин » 12 Ное 2016, 23:17

"Твоята дефиниция" за "Троянец" е "нещо което оцелява на флашка, дори и след пълно форматиране". :D

Добре, да видим дали може да оцелее при директен запис на УСУ с live-usb-install в режим 'Запис на IMG файл' (после ще трябва да обяснявам пък как да се възстанови флашката, но да стигнем до там) .
Когато навигираш до iso-файла, избираш да се показват всички файлове в папката, за да го посочиш (може и да се вижда, не съм с УСУ и не знам дали е така), при все че се говори за img-файлове , ще стане (и става с УСУ).

Вариант 2 . Не знам дали е така (би трябвало да е) и в УСУ, след разархивирането 'Росата' е дирекно изпълнима, само трябва да се кликне 2 пъти на файла. И пак ще трябва да се обяснява как да се възстанови флашката. Или да се почете малко на Руски, от мястото за сваляне.

В допълнение (говори се за дискове, но всяка външна памет/флашка си е това) - viewtopic.php?f=6&t=1020&hilit=llf
и за да не се получи грешка - някои команди с които да се познае кое като как се разпознава в момента , а иначе в gparted се вижда графично.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот batipej4o » 15 Ное 2016, 23:00

малин написа:"Твоята дефиниция" за "Троянец" е "нещо което оцелява на флашка, дори и след пълно форматиране". :D .

Здравей Малине ,аз нямам дефиниция.Дефиницията ми я дадоха спецовете от Калдата.Там случайни хора мисля,че няма,когато се говори за Линукс.
Чета и тествам,това което си ми написал.Благодаря ти за напътствията.
batipej4o
Зарибен
Зарибен

Назад към Въпроси / Проблеми