Проблем с USB мишка

Въпроси свързани с използването на УСУ

Проблем с USB мишка

Мнениеот vesaka » 13 Май 2012, 00:23

Здравейте, предварително се извинявам ако темата не е подходяща за този форум. Използвам Asus x51l с инсталирано на него УСУ 7. На лаптопа имам 2 USB-та от дясно и 2 отзад. До днес всичко беше ОК, но днес забелязах, че мишката ми насича (не върви гладко). В началото си помислих, че е от килимчето, което е доста старо и износено, после си помислих, че мишката нещо се е скапала, но в последствие разбрах, че когато преместя мишката на едното от 2-те USB-та отзад всичко е ОК (аз обикновено я включвам отстрани). Може ли някой да ми помогне да разреша този проблем. въпреки, че дори не знам дали изобщо може да се разреши. Между другото искам да кажа, че когато си включа флашката в страничните USB-та си работи идеално.
vesaka
Старши член
Старши член

Re: Проблем с USB мишка

Мнениеот yogle » 13 Май 2012, 08:47

И при мен се получава така само че с Asus Eee PC. След известно време на работа мишката започва да играе. Премествам я в другото УСБ и се оправя. След известно време пак я връщам в първото гнездо и всичко е ОК. И аз съм с УСУ7.
yogle
Заклет фен

Мнениеот SHADOWAWS » 13 Май 2012, 10:55

Те това е БЪГ според менее.
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот Илиян Илиев™ » 13 Май 2012, 11:25

Като се заговорихме за мишки - на новия лаптоп от време на време ми излиза съобщение, че съм изключил усб мишката без да съм го правил. Веднага след това излиза съобщение, че съм я включил. През това време мишката си работи.

С кубунту на флашка за сега не е излизало такова съобщение.
Аватар
Илиян Илиев™
Заклет фен

Мнениеот SHADOWAWS » 13 Май 2012, 16:41

има некъф бъг в захранването подавано към ЮСБ-тата.....или нещо друго.
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот bingobongo » 03 Юни 2016, 17:57

Здравейте. Да поразбутам темата малко. При мен от известно време скрола на мишката спира да работи и то само в Mozilla версията е 46.0.1. Като изключа мишката и пак я включа се оправя. Смених порта, но проблема си остана. Трябва или да рестартирам лисицата или да изключа и включа мишката. И така до днес :devil: писна ми и включих блутут мишка. При нея и левия бутон не бачкаше освен скрола. Махнах я и включих друга безжична мишка но и тя имаше същия проблем. Тогава рестартирах лиско и всичко се оправи поне за сега. Не знам лиско ли се бъзика или лаптопа. Между другото като спре да работи скрола на жичната мишка този на тъчпада си работи в браузъра, а този на жичната мишка си работи примерно в Libre . Не знам какво да мисля вече. За сега ще карам с безжичната да видя дали ще се бъзика пак. Проблема е че не го прави редовно.

P.S. Минаха 15 мин. ровене с безжичната мишка в мобиле.бг и хоп, пак спря скрола. извадих USB на мишката и го вкл.пак и се оправи. Явно е че Лисицата се бъзика. Имате ли идея какъв може да е проблема. Благодаря.
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
0.5литра-personal edition
0.7литра-professional edition
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
3 литра-for small business
5 литра-corporate edition
Оплачи се. http://www.armenskipop.net/
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот малин » 03 Юни 2016, 19:11

Недостиг на ток?
Аз също имах проблем, със жична мишка обаче и го оправях точно така - вадя/вкрвам, не зависише от какво правиш, просто в един момент замръзва и ... обикновенно не дочаквах да се "съживи". Не знам дали е от това, че съм с 16.04 (и преди с 15.10), но скоро не го е правило (година някъде). Ако е от версията - систем де-то явно помага за това (само, че как)...
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот lokster » 04 Юни 2016, 21:41

Проблема не е в мишката, а във Firefox, и възникна заради по-сериозен бъг във Firefox, който "заобиколихме" в УСУ.
Проблемът беше следния - от версия 45, Firefox премина от GTK2 на GTK3. Това доведе до някои бъгове, касаещи визуалната тема oxygen-gtk3, която в УСУ 9.x се използва по подразбиране за GTK3 приложения, така че да спазват визуалния стил на KDE.
Проблемите бяха следните:
- "подсказките" в различни части от интерфейса и страниците (които изскачат когато задържиш курсора върху нещо) бяха нечетими
- някои елементи от Firefox започнаха да изглеждат видимо по-грозно (адресна лента, лента за търсене, и т.н.)
- и най-важният проблем - диалоговите прозорци за запис/отваряне на файл не работеха коректно (не възприемаха щракванията на мишката)
Тези проблеми засягаха само Firefox, а не всички GTK3 приложения.
Отстранихме последния (и най-критичен) проблем, като чрез актуализация променихме командата за стартиране на Firefox в стартера от менюто.
В момента е така:
Код: Избери целия код
MOZ_USE_XINPUT2=1 firefox %u

Стандартно е така:
firefox %u

Знаем за бъга със скрол бутона, но решихме, че това е по-малкото зло докато Firefox се оправи и заработи коректно с oxygen-gtk3.
Между другото, се оправя ако минимизираш и след това пак разгънеш прозореца на Firefox от таскбара.
При мен се оправя така всеки път.

Ако пък искаш стандартното поведение - просто редактирай стартера, премахни MOZ_USE_XINPUT2=1 и рестартирай браузъра.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот bingobongo » 06 Юни 2016, 17:36

Благодаря. Забелязах някои промени като замяната на "Adblock Plus" с "uBlock Origin". Не съм опитвал с минимизиране, но сега съм изключил "uBlock Origin" и скрола не ми е забивал нито веднъж за два дни. В управление на добавките исках да премахна "uBlock Origin" ( но няма такава опция) и да инсталирам пак "Adblock Plus".

P.S. Днес при изключен "uBlock Origin" ми заби скрола. Мислех си че и той нещо ми влияе, но явно не е така. Просто днес реши да забие. Минимизирах лиско и се оправи.
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот lokster » 07 Юни 2016, 14:07

Заменихме ABP с Ublock Origin, тъй като uBlock Origin е по-леко.
Добавката е инсталирана глобално, на системно ниво, и не може да се премахне директно от Firefox.
За да я махнеш, трябва да изтриеш файла
/usr/lib/firefox-addons/extensions/uBlock0@raymondhill.net.xpi
и в /etc/cron.weekly/update-firefox-global-extensions да махнеш реда
wget "https://addons.mozilla.org/firefox/downloads/latest/607454/addon-607454-latest.xpi?src=dp-btn-primary".....

Firefox трябва да е спрян през това време.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот bingobongo » 07 Юни 2016, 14:48

Благодаря ти Краси. :bow: Нямам и намерение да го махам, просто ми направи впечатление че няма бутон за премахване а само за спиране. И като лаик си мислех че той ми е виновен за скрола, понеже след като го спрях нямаше забивания. Пък то било чиста случайност. За последния час-два имах няколко забивания на скрола и това с минимизирането определено ми е мнооого по лесно отколкото да рестартирам лиско :@ или да вадя USB-то. Пак Благодаря. :up: :up: :up:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот lokster » 07 Юни 2016, 20:35

Евентуално и този проблем ще се оправи, но засега се налага да живеем с него :)
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Назад към Въпроси / Проблеми