Малко идиотско питане

Въпроси свързани с използването на УСУ

Re: Малко идиотско питане

Мнениеот bingobongo » 21 Юни 2015, 13:46

На ауто обикновено е 11 канал и връзката е добра а скороста съвпада с тази показана в Conky
1.png
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
0.5литра-personal edition
0.7литра-professional edition
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
3 литра-for small business
5 литра-corporate edition
Оплачи се. http://www.armenskipop.net/
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 11 Юли 2015, 12:09

Izvinenie za latinicata.

Ako razlikata ot 1mb/s na chanel 1 do 72mb/s na chanel 13 e nistojna spored teb zna4i nisto ne si razbral.
I v dvata slu4aia ima priemane na gre6ni paketi kato na ch13 sa po-malko.
signala ako idva ot drugata staia ne mi haresva-bi triabva da e okolo -(minus)10-20Db,no i v tozi vid e dobar.

Osven tova pove4eto ustroistva kato telefoni,laptopi,USB Wi-Fi moduli sa s dosta gluhi priemnici,osobeno telefonite,koeto ne e bez zna4enie.

O6te ne moga da si podkaram net normalmo i v momenta go polzvam ot Hirens CD ot tam i problema s kirilicata.

Ako ti se zanimava s "gluposti" pro4eti za razprostranenieto na radiovalnite i moje da se orientira6 po-lesno za tvoia problem.Imam jelanieto i znaniata da ti pomogna,no mi e trudno s nepostoiannata mi vrazka s neta.
РЕД МОЖЕ И ДА НЯМА,НО ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВА ! (стара казармена мъдрост)

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 12 Юли 2015, 10:46

Нямам идея защо се получава така :?: ,но постоянно се мени bitrate: или на 1 Mbit/s или 72,2 Mbit/s сменят се на около 30 секунди. :o
Да прав си почти нищо не вдявам от тия цифри,в този ред на мисли кое точно е съотношението сигнал/шум и кое е за пакетите ? :rock: :rock: :rock:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 14 Юли 2015, 02:42

Link Quality 70/70 e signal 6um ot poslednata snimka
pokazatelite za sila na signala i saotno6enie signal 6um sa dobri za CH11

4743 misc sa gre6no prieti paketi
mac retries 462486 sa povtorno izprateni paketi

Ot tova koeto vijdam i tvoeto obiasnenie misla,4e stava vapros za postoianno promeniane(vartene) na polarizaciata na signala.

Opitay s naklaniane na antenata na rutera pod nekakav gradus i saotvetno na priemnata antena na ustroystvoto koeto polzva6.Da! Znam,4e e trudno no ne vijdam drug na4in da se spasi6.

Ne6tata opirat do namirane na vernata pozicia;Da ne te trevoja,no si e golema igra4ka :headbang:
dokato nameri6 dobro polojenie.Orientiray se ot dannite na "WAVEMON".Triabva da goni6 minimum gre6ni paketi (misc) i povtorni izprastania (mac retries).Ako signala ti padne malko ne e bolka za umirane.

signal -60Db e dovolno dobar,a -39Db ot poslednata snimka si e napravo super.priemlivo saotno6enie signal-6um e ot poriadaka na 45-50/70

Uspeh !!!

I ne se pritesniavay-nikoy ne se e rodil nau4en!

Dano sam ti bil polezen

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот levun4o » 14 Юли 2015, 03:27

P.S. Setih se i o6te ne6to-zaday tvarda stoynost na bitrate na WI-FI kartata na priemnoto ustroystvo.Po default to vinagi goni maxspeed.Pri teb za sega nay-visokata se iaviava 72Mb/s.
lokster ti e napisal komandatite s koito se smenia parametara.Zagleday kakvo ti dava wavemon i e dobre da mu zadade6 edna stapka po-nisko.

Az bih ti prepora4al da mu zadade6 54Mb/s i togava da tarsi6 stabilnen signal.Sled kato go nameri6 zapomni polojenieto za da ne se nalaga da go tarsi6 vseki pat i posle eksperimentiray s drugi stoynosti na bitrate

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот levun4o » 14 Юли 2015, 03:38

O6te ne6to:sega se zagledah-zaday v nastroykite na rutera POWER=MAX,mislia,4e v momenta ti e na AUTO.spored men v momenta rutera ti izla4va na 15% ot mo6tno6ta si.Pri tova vartene na poliarizaciata e dobre da izla4va pone s 70-80 mW a toy la4i s 13?!

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 16 Юли 2015, 11:28

Благодаря за съветите.Опитах с въртене-накланяне антената на рутера и сега сигнала се закова на 100%.На лаптопа няма как да променям приемната антена. Опитах командите на "lokster" но не се случва нищо,преди поне изписваше нещо.
И това "POWER=MAX,mislia,4e v momenta ti e na AUTO" прерових няколко пъти всички настройки на рутера и това POWER не го видях никъде за да го променя. Забелязвам че постоянно се мени освен "bitrate:" и "signal level" в скобите стойностите варират от 0,10 до 0,63 uW.
snapshot2.png
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 07 Авг 2015, 13:43

Нормално e като се промени нивото на сигнала да ти се променя и bitrate.Aнтените на лаптопа се намират обикновено в горните два края на дисплея (при някои модели са в долния край).Така,че спокойно можеш в определени граници да накланяш капака с дисплея и да въртиш целия лаптоп докато заковеш вярната позиция.
Нямам спомен къде точно се намира настройката за Power на рутера,но обикновено по default e на AUTO.Може и да не е изписано точно Power а английската дума за радиопредаване (не мога в момента да си спомня как се изписва защото не зная английски :( ).Като я намериш задай накаква стойност около 70%.
Това постоянно променяне на сигнала е сигурен признак,че се върти поляризацията на сигнала.Нормално-като вземеш предвид,че 2.3Ghz има дължина на вълната около 12 см (сантиметра) познай колко пъти и от къде колко отражения и завъртания се получават :headbang:
Дано съм успял да ти помогна да си решиш проблема.
Нямам никаква представа защо командите на lokster не действат при теб (аз редовно ги ползвам и нямам проблем) защото почти не познавам линукса,но тук,във форума, има достатъчно народ който би ти обяснил.

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 08 Авг 2015, 13:27

Без да знам за антените съм заковал най вярната посока и сигнала е на 100 %. Power както споменах по горе нямам в настройките,но като чукнах в гугълчо да преведе "радиопредаване" показа "broadcasting" а това вече го има.На предишната страница "lokster" ми показа как да променя някои настройки и точно там е това "broadcast" но няма опция за промяна на някакви стойности.
Само "Channel Width"беше на ауто и го промених на 40 MHz.
file.php.png
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 09 Авг 2015, 06:33

Enable SSID Beoadcast - да се изписва името на мрежата когато е включено радиоизлъчването (дали да се вижда или да е не се показва).
Enable Wireless Radio -рутерът да работи като радиоприемопредавател (безжична връзка).

Мисля,че под прозорчето в което се вижда 20 МHz е управлението на мощността на излъчването,в момента се вижда AUTO.Като всяка автоматика работи на идиотския принцип на усредняване на параметрите.В даденият случай рутерът получава силен сигнал от лаптопа и понеже е в режим автоматика решава,че ще излъчва слаб сигнал.Чукни на стрелката да ти отвори прозорчето и ако стойностите са дадени в % (проценти) значи това търсим.

Но това нека да е последното нещо което да се направи.Ако си успял с наместването на двете антени (рутер и лаптоп) една към друга и си постигнал сила на сигнала 100% , възможно най-малък брой грешни пакети и сигналът не се променя периодично не се налага да вдигаш и мощност.

Както ти писах по-рано това наместване е голяма играчка ,но веднъж като намериш точното положение и си го запомниш нещата почват да вървят.

В случая и по принцип е много важно да има добър сигнал и в двете посоки.

Дано съм ти бил полезен
Успех!!!

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 09 Авг 2015, 17:56

Тези двете оградени с червено 20 MHz и ауто съм ги добавил допълнително към снимката, те се виждат само ако натисна стрелката на "Channel Width" където съм го оставил на 40 MHz.Днес за целия ден след доста ровене в интернет имам само 320 грешни пакета.Предполагам че е добре. Благодаря за съветите. :bow: :rock:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 09 Авг 2015, 18:50

Така както го описваш е повечко от добре :) .Води се от показанията на wavemon.Най сигурният показател за добра работа е да не ти плува сигнала и възможно най-малко грешни пакети.Спасението е във напасването на двете антени една към друга.
Tова е в сила и когато ползваш лаптопа на друго място.Но там може да варираш само с антените на компа (едва ли ще имаш възможност да нагласяш антената на рутера) .

Радвам се,че съм ти бил от полза.Приятно ръчкане из нета :up: !

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот levun4o » 10 Авг 2015, 11:06

Сетих се и още нещо.Следи и за това да не ти е много зашумен канала (wavemon-сигнал/шум).Ако канала на който приемаш нета е много шумен има голяма вероятност да приемаш много грешни пакети и при силен сигнал!

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 10 Авг 2015, 18:02

Ха Ха Прегледах съседските рутери на кой канал са и два от тях бяха на моя канал при сила на сигнала над 50 % ,промених ръчно моя канал и виж какво се получи.
2.png
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 11 Авг 2015, 07:11

Както е казал един мъдър човек "Икономията е майка на сиромашията" :)
Добре беше да пуснеш цялата страничка на wavemon.Ти вече се убеди как при силен сигнал и добро качество нещата може и да не вървят.
Надявам се,че си разбрал принципа на получаването на добра Wi-Fi връзка :fubar:,така,че и останалите показатели от wavemon не са за пренебрегване.Особено нивото на шума.

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси / Проблеми