Малко идиотско питане

Въпроси свързани с използването на УСУ

Re: Малко идиотско питане

Мнениеот bingobongo » 11 Авг 2015, 09:27

Както писах в една друга тема не се крия но споделям по малко.Не че ми дреме но не е редно да се качват по форумите данни като IP. mac. ESSID. телефони адреси и други подобни.Не се знае на кой каква глупост може да му хрумне,все пак се виждат от всички.Иначе има много смели комплексари криещи се зад разни никнеймчета,но като опре ножа до кокала и трябва среща очи в очи потъват при :devil:
ето и останалото от Wavemon. Понаучих доста неща.Благодаря. :bow:
1.png
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
0.5литра-personal edition
0.7литра-professional edition
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
3 литра-for small business
5 литра-corporate edition
Оплачи се. http://www.armenskipop.net/
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 11 Авг 2015, 16:22

Като нива на сигнал и шум-добре.Но ме смущава големият брой повторни запитвания mac retries - 3433.Брой грешни пакети-прилично малък.Ако данните са от продължителен период време не е чак толкова зле,но ако е от кратък период би трябвало нета от време на време да "хълца".
РЕД МОЖЕ И ДА НЯМА,НО ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВА ! (стара казармена мъдрост)

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 19 Мар 2016, 20:08

Здравейте.На всички именници честито а на останалите просто наздраве.Смених си рутера с този(300M Multi-Function Wireless N Router TL-WR842ND). Като скорост е добре НО проблема с пакетите остана.
128.png

Тази вечер мой съсед ме помоли да му отворя таблото понеже имал проблем с интернета.Момчето което бяха пратили започна да търси снадки по кабела като ми показа как при удължаването му пиновете или там както се казват жичките само са заголени,усукани и изолирани.До тук добре - почти всички го правят така и много малко ги спояват.Проблемът идвал от това че медните жички с времето се окисляват и се почват едни чуденки. Има ли начин там да е заровена томахавката ? Аз имам поне три снадки до апартамента,понеже някъде по трасето кабела е прекъснат и се наложи да теглят външен по ъглите на тавана.Май ще ги викам и мойте доставчици да препипат снадките и да видим какво ще стане.Айде приятна вечер че след малко в 8.30 ще гасиме тока.Нали сме солидарни с WWF и обичаме Земята.
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 06 Апр 2016, 18:08

Малко късно ти видях питането.(Извинявам се )
Това крето виждам от екрана на "wavemon" :
1. Отличн сигнал
2. Сигнал/шум-перфектно
3. Прекалено много грешни пакети и още повече повторно изпратени пакети.
Това вече сме го разисквали (прочети по-нагоре)-завъртяна поляризация.

Относно снадките-да така е.Медният проводник с времето се окислява.Спасението има три варианта:
1.Цял кабел (препоръчително)
2.Запояване на свръзките (изисква се известно умение) и надеждно изолиране (за външен монтаж най-добре да се изолират с бишоп)
3.Използване на стандартни 8 пинови накрайници които са кримпнати правилно и съответните удължители (не го препоръчвам за външен монтаж по стените поради уязвимост от атмосферните условия)

Другото е правопропорционално на некомпетентността на монтажниците!

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 11 Апр 2016, 16:50

Здравейте.Снощи видях съседа на който му превръзваха снадките по кабела.Сега нямал никакви насичания на сигнала.Явно и при мен ще се наложи същата гимнастика. 1.Цял кабел (препоръчително) - нямам шанс,първата снадка е от кутията на доставчика която е извън ел.таблото до кутията вътре в в него понеже кабелите са къси а чез не дават в таблото да има каквито и да е кутии на ТВ и Интернет доставчици.Освен това от апартамента до шахтата с кабелите някъде в стените моя кабел е прекъснат и теглиха нов по ъглите на тавана и хоп още две снадки. Остава ми запояването и хубава изолация. Сега за пакетите. :@ Стартирах Wavemon и започнах с въртене на антените , никаква промяна в пакетите - просто броя им не се променя изобщо. И това докато съм тук и пиша. Отворих нов прозорец на Mozilla , заредих Vbox7 и пакетите полудяха. За няколко секунди навъртяха около 100 грешни и над 5 000 повторни. Не знам дали това не се дължи на строгите рестрикции на браузъра за следене и разни там бисквитки. Като затворя Vbox7 и всичко се успокоява, даже и в тубата като гледам клип се въртят само за малко пакетите и се укротяват а в някои от новинарските сайтове почти не се променят. Ако искаш стартирай Wavemon и пусни Vbox7 да върти някой клип да видиш дали ще се разлетят пакетите. И благодаря за съветите. :bow:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 13 Апр 2016, 16:27

Лудото въртене на пакетите се получава защото като получи грешен пакет заявката се връща отново и отново и отново... докато се получи верен пакет.
Това което съм установил от практическото използване на радиовълните е,че като почне да се върти поляризцията и сигнала се сговнясва.А въртене на поляризацията често се получава от многобройни отражения на сигнала (не забравяй,че дължината на вълната 2.4Ghz е някъде около 12 сантиметра),но това вече сме го разисквали :)

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот levun4o » 13 Апр 2016, 17:50

Сетих се и още нещо важно!Понякога грешни пакети се получават и когато някъде по трасето има забавяне на връзката (никога или много рядко трасето върви от точка "А" до точка "Б" пряко,винаги минава през n-броя точки)Голям принос за този "ефект" много често е интернет доставчика . :@ Преди ползвах една програмка "Pingplotter",но тя работи под лайниндос.Ако има някоя команда от типа на досовската "traceroute" която да е линукска или графична програма която прави същото нека някой от знаещите повечко от мен да ти подскаже (все още не познавам добре линукс).

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 14 Апр 2016, 09:21

traceroute го има в хранилището на синаптика. Дали е това за което става въпрос ?
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 14 Апр 2016, 21:52

Това за което ти пиша е много стара команда която се изпълнява под ДОС или в конзолен прозорец на лайниндоса.Нямам никаква идея дали това traceroute" което си намерил в синаптика е същото и дали върши същата работа.
Както ти писах в предния пост още не съм много наясно с доста неща от линукс и затова апелирах към тези ,които могат да ти помогнат.
Освен това команда от типа на "traceroute" или някакъв графичен аналог няма да ти решат проблема-те само проверяват от къде минава връзката и ти дават информация.Споменах го само да се ориентираш защо при идеални показатели за връзка някои неща не работят
Няма как (или поне аз не зная) да заобиколиш пътя по който те пуска твоят доставчик.Но това по какъв начин доставчикът ти осигурява интернет не е тема на твоя проблем,споменавам ти го само за обща информация.

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот levun4o » 15 Апр 2016, 03:07

Пак се сетих за нещо свързано с твоя проблем :fubar:
Случайно да си си помислил дали пък от vbox7 не ти филтрират достъпа?
Или пак така случайно да знаеш до колко ти е компрометирано IP-то?

Ако си нямаш представа какво IP ти е дал твоят интернет доставчик и доколко то е компрометирано и как ти е менажирана мрежата и как те убеждават,че си плащаш за статично IP пък то се оказва ,че не е така можеш да си направиш проверка на няколко места:
https://www.robtex.com и в старата му версия https://www.robtex.com/oldindex.html (обърни специално внимание на черният списък "Black List") направо ще се уплашиш :tmi:
Напиши в гугъла "Whois" и си избери къде да погледнеш - почти същото ще видиш.

Почвам да си мисля,че твоят проблем с Vbox7 и някои и други сайтове се крие в информацията която ще откриеш ако посетиш тези адреси.Ако искаш още малко да си обновиш общата култура в тази област прочети що е туй "Бамнато IP".И това няма нищо общо с домашен рутер и разпространение на радиовълните.

Да ме прощават някои доставчици (ако има такива четящи този форум) но нека не заблуждават своите клиенти, защото с купени 2-3 IP-та и менажирани през частна мрежа захранват половин град.
Опааа,поувлякох се малко защото това последното е за друг форум.

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 15 Апр 2016, 16:02

Не знам какво правят тия от vbox7 но нямам май никакви ограничения понеже всичко си се зарежда нормално и клипчетата си вървят перфектно. Днес влязох във vbox7 през някакъв друг IP адрес от тези дето ти скриват твоето IP и Wavemon си отчете само няколко грешни и повторни пакети. Явно има нещо с моето IP. Тук https://www.robtex.com ми показа доставчика с адреси телефони име на собственика на фирмата доставчик и още доста информация. Направи ми впечатление че IP което се изписваше навсякъде беше малко по различно в последните цифри, примерно моето е
( 99.123.123.123 ) а в сайта беше ( 99.123.123.0/24 ). Този Blacklists бе доста дълъг, към 140-150 реда. Какво означават всичките тези адреси ?
На повечето от тях в дясно на същия ред не пише нищо, но на някои пише ( this is a whitelist of known legitimate email servers to reduce the chances of false ) или ( C & CZ s eigen witte lijst ) или ( Trusted Forwarder SPF Global Whitelist ) Благодаря за съветите. :bow:

P.S. Сега пак погледнах в сайта за проверка и малко съм се объркал. В таблицата под blocklist пише timeout осветено в сив цвят има само 11 от този вид ( blackholes.mail-abuse.org ) , после е servfail и само един, после not whitelisted със седем на бял фон и ( green ) останалите 120-130 са на зелен фон.
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 15 Апр 2016, 17:49

Това което ми пишеш потвърждава моята "диагноза"-всичко си е наред,но не и с "чистотата" на IP.
Не му е мястото тук да разискваме как се менажират мрежи и какви фокуси използват нашите доставчици,през какви тунели минават връзките и т.н.
Ако ти е любопитно има много за четене в мрежата за това.Все пак полюбопитствай каво е туй "бамнато" или компрометирано (което е същото) IP.
Пропуснал съм да ти напиша (от недоглеждане)това което ти си сторил-да влезнеш с друго IP и да видиш какво ще се случи :o ,но ти вече си го направил.
Не зная английски и не мога да ти кажа какво си прочел в Robtex.com
Пак се увлякох-това не е за този форум.

С две думи-връзката ти рутер-РС си е наред.

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Предишна

Назад към Въпроси / Проблеми