Wine не ми работи

Въпроси свързани с използването на УСУ

Wine не ми работи

Мнениеот levun4o » 09 Фев 2017, 06:22

Здравейте,
Нещо ми се сговняса "wine" и не вижда монтираните дялове, а и не иска да стартира нищо лайниндоско :headbang:
Моля,някой от знаещите да помогне
Ползвам УСУ 7 Нетбук
Прикачени файлове
Screenshot-Настройки на Wine.png
Screenshot-Настройки на Wine.png (10.35 KiB) Прегледано 472 пъти
РЕД МОЖЕ И ДА НЯМА,НО ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВА ! (стара казармена мъдрост)

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Re: Wine не ми работи

Мнениеот малин » 12 Фев 2017, 23:32

Ползвай "чистокръвен" Уйн ХП - ефекта ще е малко по-добър (вече).
Не ползвай УСУ-7 на настоящия хардуер, а нещо с актуална/поддържана версия и лека графична среда.
Купи си актуален хардуер.
Вероятно има и четвърти вариант - как да се ползва, както е сега - но аз не го знам. Мога да ти предложа да изтриеш всички скрити файлове от wine и да почнеш начисто, но няма гаранция, че това е правилното в случая.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 13 Фев 2017, 15:55

Благодаря на @малин за отговора :bow:
Проблемът не е в хардуерът, а в нещо което най-вероятно аз съм засрал.С този хардуер УСУ7 си работи добре от както го ползвам.Няколко пъти съм писал (когато съм имал проблеми и съм плакал за помощ),че ползвам стари машини.Но пък никой не е длъжен да помни какво съм писал преди доста време(не пиша само аз в този форум).
Тази,която ползвам от 4-5 години, е някакъв китайски сбирток събиран от мен и се държи прилично.Пробвал съм и по-новите версии на УСУ ама Тц! - искат си по-мощни конфигурации :whew:
Мина ми такава мисъл както ме съветва малин,но реших пробляма по Соломоновски - затрих всичко и нова инсталация.Всичко си работи.
Още веднъж благодарност за отделеното време :bow:

П.П. Нищо му няма на лайниндоският ХР.Инсталационният диск ми е подарък от мой приятел-програмист който малко го е "попрепипал" и инстаираната ОС се насира само с моя помощ.

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот малин » 13 Фев 2017, 18:44

Днес един колега използва сложната дума "хакера", за да опише "майстора" който си е казал тежката дума при покупката на лаптоп за ... 80лв. И колегата се тюхкаше, че актуалните игри не вървели добре на него и хлапето му искало нещо по-така. При игра на батерия издържал към 40 минути. И му се виждаше малко. :D
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 15 Фев 2017, 17:03

@малин
За разлика от хлапето на твоя колега аз не преследвам последните актуални версии-старите си работят достатъчно добре и ми вършат същата работа(впрочем те са правени за конфигурации с каквито работя) :D .Винаги знам с каква конфигурация съм и какво може да върви с нея :fubar:
Освен десктоп компютрите имам и един стар,забравен и от Господ лаптоп НР който на батерии ми изкарва почти 3ч. и около 20-25мин непрекъсната работа с ОС УСУ 7 Нетбук.Естествено ползвам и програмката на lokster за икономичен режим :fubar:

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Назад към Въпроси / Проблеми