Честито ново Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Всички новини около УСУ

Re: Честито ново Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Мнениеот alfazulo » 29 Апр 2011, 17:01

При мене май проблема е от видео картата. Аз съм с 2.2 AMD Athlon 64 bit Ram 2 GB видео карта Nvidia 6200
Аватар
alfazulo
Старши член
Старши член

Мнениеот plamen74.72 » 29 Апр 2011, 17:10

Моята видеокарта е вградена в дъното и е FX5500 пак на Nvidia и нямам ядове!
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот lokster » 29 Апр 2011, 17:23

Минималните изисквания направо ги игнорирай - те се отнасят за версия без графична среда (т.е. не касаят нормалния потребител)
Реалните "минимални" изисквания които ти позволяват да работиш що-годе нормално са горе-долу такива:
700MHz процесор
512MB RAM
> 4GB дисково пространство
произволна видеокарта, произволна звукова карта

Тези "изисквания" важат за всички Линукс дистрибуции, освен за специализираните минималистични дистрибуции от рода на Puppy, Slitaz и т.н.
Но аз ти препоръчвам да не четеш изобщо изискванията - просто пробвай и виж как ти работи.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот alfazulo » 29 Апр 2011, 19:05

Още вчера пробвах но не ми тръгва.Показва се логото на ubuntu и после ми излиза.Надявам се да се чете добре.Снимах го с телефона.
Изображение

До сега съм нямал такъв проблем.Всички версии на Ubuntu са тръгвали без никакви проблеми и сега съм с Ubuntu 10.04.Затова си помислих дане би да има някакви нови изисквания за хардиера.Макар че машинката не е много стара на 2 години е.
Не съм много наясно с англиския но до колкото разбирам ми показва, че неможе да се монтира cd-то.
Аватар
alfazulo
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 29 Апр 2011, 19:49

На мен ми прилича на дефектен ISO файл или носител (ако си го записал на CD)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот SHADOWAWS » 29 Апр 2011, 20:11

alfazulo написа:Още вчера пробвах но не ми тръгва.Показва се логото на ubuntu и после ми излиза.Надявам се да се чете добре.Снимах го с телефона.
Изображение

До сега съм нямал такъв проблем.Всички версии на Ubuntu са тръгвали без никакви проблеми и сега съм с Ubuntu 10.04.Затова си помислих дане би да има някакви нови изисквания за хардиера.Макар че машинката не е много стара на 2 години е.
Не съм много наясно с англиския но до колкото разбирам ми показва, че неможе да се монтира cd-то.

И на мен ми се е показвало на един от дисковете с Мандрива дето записвах миналата година. Разликата е "Мандрива", сходното е"диск". Ерго диска ми е бил скапан.
И ти ли си го драснал на диск? :?:
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот alfazulo » 29 Апр 2011, 20:14

Записах го на презаписваем диск.Форматирах го и после записах Ubuntu.
Ще пробвам с друг диск. :) Дано да е от това. :)
Аватар
alfazulo
Старши член
Старши член

Мнениеот alfazulo » 29 Апр 2011, 22:46

Здравейте, форматирах старият диск, пак го записах и този път тръгна.Явно миналия път е станало някаква грешка при записването. :)
Аватар
alfazulo
Старши член
Старши член

Мнениеот cvd09 » 01 Май 2011, 09:18

Чаках го с нетърпение и когато го монтирах, осъзнах достойнствата на Gnome 2x.
"Единство" ми скъса нервите.
Демонтирах го светкавично и монтирах Кubuntu 11.04. Ами то било толкова добро, та чак ми хареса.
Чакам с нетърпение новото УСУ., защото това под номер 6.2 ми предложи обновяване на Ubuntu до версия 11.04, ама не ми стиска след опита с първата инсталация.
cvd09
Редовен
Редовен

Мнениеот radoshow » 01 Май 2011, 10:02

Да ти кажа с всички новости в 11.04 мисля,че не е добра идея ъпгрейда.Ама ако си любопитен може да пробваш ;) :D :D :D
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот svetli » 01 Май 2011, 11:18

cvd09 написа:Чакам с нетърпение новото УСУ., защото това под номер 6.2 ми предложи обновяване на Ubuntu до версия 11.04, ама не ми стиска след опита с първата инсталация.

Правилно решение си взел. Преходът от по-стара към по-нова версия на операционната система винаги е пълен с подводни камъни, макар не всеки да се натъква на тях. Всъщност в това отношение ще имаме промяна в УСУ 7 и по-късни версии. Мениджъра на пакети вече няма да предлага на потребителите да надграждат системата при появяване на нова версия на Убунту. Това така или иначе е действие за по-опитни и смели потребители и няма смисъл да обърква останалите...
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот me4oslav » 01 Май 2011, 13:49

Основният проблем на Unity е не че няма опции за "тунинг", ами че са набутани на всевъзможни места, които средностатистическия потребител няма да се намери, а дори и да ги намери ще се загуби в тях. Например опциите за прозрачност на панела, анимации и размер на иконките на лаунчера са в Compiz Config Settings Manager-а, а той е последното нещо, но не и "user friendly".
Друг пример - опциите за контролиране на аплетите на панела, размера на Dash и друго подобни са в dconf-editor, който е "nerd friendly".
И листа продължава.
Съществува и факта, че още липсват много опции на "тунинг", но за 6 месеца работа - до тука возим.
В 11.10 и 12.04 Unity ще е много по-добро.
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот bako_ttv » 01 Май 2011, 14:16

Светли няма ли да ни подскажете с Краси за кога да очакваме новото УСУ ?!
Знам, че още е рано, но все пак ще е добре да имаме някакви новини (инфо) за него ! :)
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот svetli » 01 Май 2011, 15:18

Скоро ще гледаме да пуснем малко информация. В момента нямаме време... от разработка... :) Генерално - никой да не очаква революционни промени в средата, вида или поведението на системата. След УСУ 5.Х основните ни усилия отиват в посока "полиране" на работната среда... Все пак, както винаги досега - очакват ви някои нови програми, а някои стари ще отпаднат....
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот tsveto » 01 Май 2011, 19:19

Аз съм начинаещ в света на Linux, но от известно време искам да го ползувам и пробвам различни дистрибуции на домашния си компютър. В началото пробвах Ubuntu 8.04, но ме отблъсна с цветовата си тема още в началото. Като човек дълги години ползвал Windows ми беше трудно да възприема една ОС в кафяви и оранжеви цветове... Пробвах разни дистрибуции по за няколко месеца от които и известните OPEN SUSE и Mandriva, които се препоръчват по форумите за начинаещи. На външен вид те по ми допадаха, особено Mandrivaта. Бях си свалил от един руски тракер платената версия и си мислех, че това е най-доброто, но за кратко... По това време попаднах на УСУ. Първата версия която пробвах бе 5.1. Тогава осъзнах, че Ubuntu можело да изглежда и много по-добре. Постепенно свикнах с работната среда GNOME и в момента тя най-много ми допада в сравнение с другите работни среди за Linux. За мое голямо разочарование Ubuntu11.04 Natty Narwhal идва по подразбиране със собствена работна среда, която освен, че не ми хареса и е много по-неудобна за работа. Бях си инсталирал на един дял още бета версията и загубих няколко часа да я разучавам. По-късно разбрах, че можело лесно да се превключи към класическия изглед на GNOME, но ми отне още няколко часа докато сам разбера как. Това донякъде ме успокои. Днес инсталирах на един дял чисто УСУ 6.2 и след всичките update пуснах надграждане на дистрибуцията до Ubuntu11.04 Natty. Цялата процедура отне половин ден, после още няколко часа си възтановявах хранилищата и накрая като превключих на класическия GNOME десктоп изглеждаше на външен вид не по-различно от УСУ 6.2, но бе с ядро Linux 2.6.38-8 - generic и GNOME 2.32.1 работна среда. Програмите влизащи в УСУ 6.2 се запазиха, добавих си и още няколко които лично предпочитам и разбира се собствена картинка на работния плот и след един цял ден прекаран около компътъра за момента съм доволен от така получения хибрид а и за момента се държи и работи доста стабилно на моя компютър. Така спокойно ще дочакам да видя какво ново ще има в новото УСУ 7, което се надявам скоро да ни зарадва.
Не е важно дали си як! Важно е да си маниак!!!
Аватар
tsveto
Старши член
Старши член

ПредишнаСледваща

Назад към Новини