УСУ 6.0 – тестова версия

Всички новини около УСУ

Re: УСУ 6.0 – тестова версия

Мнениеот malin » 22 Ное 2010, 19:16

Пробвах да инсталирам 6.0 , но дава някаква грешка . Проблема при мене е по-скоро хардуерен , туй като и преди се е случвало . Махнах уйндоуса( той стоеше заради по-добрата картина на скайпа) и на него място сложих 5.2 . Иначе ползвам Линуксминт , но мога да кажа , че 5.2 е по-леко .От доста време се ядосвам , че нямаме добро дистро(българско) , а то ще ми избоде очите . Не съм се отказал да изпробвам 6-цата - просто за момента се радвам на предната версия .Това , което правите си е цяло геройство .Бях пробвал предни версии и нещо не ми допаднаха - ама сега кърти мивки .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот plamen74.72 » 22 Ное 2010, 19:49

Като се има в предвид, че е още тестова версията е възможно да има бъгове! До като стане финал версия ще има още доста неща да се доизглаждат и добавят!
При мен на един тест компютър за сега си работи доста добре:
Изображение
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот radoshow » 22 Ное 2010, 20:03

@malin Кажи каква грешка ти дава може и да открием решение.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот malin » 23 Ное 2010, 18:39

Както казах проблема е по-скоро хардуерен . Желязото е събирано и подозирам , че хард-диска не е бил от най-новите , или пък от флашката - ще пробвам с друга . Тоя проблем е от доста време (2 години) и все се каня или да взема нов хард , или да отформатирам всичко начисто . Тая вечер пак ще пробвам . Интересното е , че тестовото Юбунту 10.04 не успях по никъкъв начин да го подкарам и едва окончателния вариант тръгна от раз . Благодаря за отзивчивоста .
Готово :) . Когато не успявам с другите програми за бутваща флашка , прибягвам до FUSBi - в 99% от случаите е успешно (под 2-те ОС) .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот malin » 25 Ное 2010, 02:00

След премахването на стартъп мениджъра и обновяване на ремастерсис остават иконите им , и се получава дублиране .При променяне на командата на стартера на скайп - изчезва иконата . При добавяне от синаптика на друг профил към зададените в профил-суйчъра - крашва . Хранилищата или ключа на дропбокс-а явно са сменени . Ъпдейтите се свалят за по-наблизо от братска Швеция . Не се оплаквам . Успех .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот lokster » 25 Ное 2010, 07:52

- трябва ръчно да си махнеш иконата на startupmanager
- вероятно пишеш грешна команда в стартера на скайп. Какво пишеш там? Всъщност в това поле се пише път към изпълнимия файл, а не команда.
- кой профил прави проблеми и какви точно (какво съобщение дава)? Аз инсталирах току-що всичките, и нямаше проблеми.
- хранилищата на dropbox ще ги коригираме
- ъпдейтите в УСУ винаги се свалят от основния сървър на Ubuntu. Ако при теб е избран друг сървър, най-вероятно ти си го избрал.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот malin » 25 Ное 2010, 18:55

С иконите не е проблем . Хранилището го смених , понеже се бавеха ъпдейтите . От синаптика метнах всички липсващи профили и след това - не тръгва въобще , махнах ги - пак същото . Изпробвах флашката - преинсталирах УСУ-то и тоя път метнах само ХП - същото . Не съм опитал с пълно премахване , ама ще пробвам . По принцип тая програма за профилите не я използвам , ама ми стана интересно - ако само аз ви притеснявам , а при другите е наред - проблема е от оня зад клавиатурата (както подозирам ).
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот lokster » 25 Ное 2010, 20:16

А, като нищо може и бъг да си е :)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот malin » 25 Ное 2010, 21:32

От човеко си е . Кой да гледа , че трябва да сложи допълнителни пакети . И все пак - не трябва ли , ако ги няма - да може да се включи съобщение за това . И втори въпрос - не трябва ли с инсталирането на профила , да се инсталират неоходимите зависимости и пакети . Значи - то си пише :трябват тия , тия и тия пакети - ама някой като мене , блее - цъка да речем вистата - и до там . А като излезе съощение , в друг прозорец примерно - и му каже , че трябва това което си требе - че му светне .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот svetli » 26 Ное 2010, 08:48

@malin: Прав си, че ще е по-добре да зависимостите да се инсталират автоматично. При следващото обновление на пакетите това ще е направено.
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 26 Ное 2010, 09:35

Според мен, не трябва зависимостите на desktop-profile-нещо да се инсталират автоматично.
Те трябва да се инсталират когато потрябват т.е. когато приложиш този профил (така и става в момента).
Инсталират си се автоматично когато приложиш профила.
При теб нещо друго се е объркало.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот svetli » 26 Ное 2010, 09:49

@lokster: Бях забравил, че програмата работи така... :) В такъв случай остава както си е. А ако има бъг, ще се търси...
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот plamen74.72 » 26 Ное 2010, 10:32

Вече го казах в тази тема: viewtopic.php?f=3&t=733 (четвъртия ми пост), но ще го кажа и тук:
Въпросния проблем който го имаше и беше обсъждан с работните среди за Desktop-Profile-Switcher вече го няма!
А и както вече казах там: Не знам защо го имаше при УСУ 5, а сега при УСУ 5.2 го няма и изчезна проблема от самосебе си?!
Явно нещо е имало по старата версия 5 на УСУ , което сега във версия 5.2 го няма, но какво е било то не знам!
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот malin » 26 Ное 2010, 16:52

Проблема е (ако е проблем) същия като на версия 5 ( почетох малко във форума за профилите) . Не разбрах само какво ще се случи ако избереш профил и го активираш , а не си добавил нужните му пакети . В случая - забива . Може би трябва при първо пускане - да излиза съобщение , че има нещо за добавяне или както е сега - ама с по-крещящ шрифт . И нещо встрани от темата - забелязал съм , че когато бтк-то почнат да пускат нови услуги , си правят успешна антиреклама на връзката , и почвам да мисля за смяната им .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот plamen74.72 » 26 Ное 2010, 17:15

Пробвай с тази работна среда която толкова тествахме с @bako_ttv и за която писамме, че има проблеми, а сега без да сме променяли нищо проблемите вече ги няма!
Ето може да я изтеглиш от тук: http://dox.bg/files/dw?a=d5f83b208a

След катоя изтеглиш отвори Desktop-Profile-Switcher и първо натисни "запази" за да имаш сегашното състояние на компютъра на разположение, и да можеш да го върнеш по всяко време! Слез като си запазил натискаш "внасяне" и от отворилия се прозорец посочваш изтегления архив!
След това натискаш приложи, и на следващия въпрос отгоряш с "НЕ" и започва изтегляне на пакетите необходими за работната среда! След като всичко приключи ще ти излезе съобщение в което се иска рестарт на сесията - отговаряш с "ДА"! След рестарта на сесията изчакай да се зареди всичко понеже го прави малко бавничко и не трябва да пипаш нищо до като не се зареди! Най-бавно в случая се зарежда Gnome менюто с което старт бутона е като при ХР но в кафяво и с логото на Убунту! Тапета и иконите си се зареждат без проблем! И всичко сега си работи без описаните проблеми при версия 5 на УСУ!Сега вече ги няма при версия 5.2 на УСУ! Тествай и ти, а и който иска за да се знае със сигурност, че проблемите вече ги няма (въпреки, че аз тествах на няколко компютъра)!
Успех! :)
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

ПредишнаСледваща

Назад към Новини