Ще има ли УСУ 6?

Всички новини около УСУ

Re: Ще има ли УСУ 6?

Мнениеот radoshow » 17 Окт 2010, 23:26

Точно така svetli. ;) :)
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 25 Окт 2010, 19:40

И аз искам да подкрепя включването на пакета bcmwl-kernel-source,какво в хранилищата,така и ако може и в диска,наложи се да го инсталирам ръчно(заедно с 15 други негови зависимости,защото ми беше нужен за WiFi-то на лаптопа),в моя случай беше 64,а не 32 битовата версия,но все е същия bcmwl-kernel-source.
Също така и още един въпрос за УСУ 7,наскоро Каноникал обявиха,че 11.04 ще е с Unity интерфейс(същия,който е на Ubuntu Netbook) и аз реших да го пробвам на лаптопа и съм много доволен от него и не смятам да го махам.Има ли шанс да се появи в УСУ 7?
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот svetli » 25 Окт 2010, 20:16

Уау, УСУ 7, спрете се бе хора :D , дайте ни да си свършим първо шестицата... Сега сериозно, Unity в новата си инкарнация ще използва compiz, което значи че ще отпаднат оплакванията от бавна работа на този интерфейс (понастоящем за мениджър на прозорците се използва версия на metacity, наречена mutter). Не съм убеден обаче, че този интерфейс (извън това, че изглежда хубаво и модерно) води до по-ефективна, бърза и лесна работа с компютъра... Освен това имай предвид, че в Unity стандартно са заключени действия като настройки на панела, стартерите и т.н. Едва ли би ти харесало да нямаш контрол върху това. Засега мисля, че ще изчакаме...
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Предишна

Назад към Новини