Отново проблеми с хостинга!

Всички новини около УСУ

Отново проблеми с хостинга!

Мнениеот lokster » 17 Мар 2010, 17:02

Малко след като започнахме да използваме хостинг услугите на icn.bg, започнаха и проблемите ни с тях.
Бяха разнообразни, но тенденцията от около година е от време на време да получаваме предупреждения че надвишаваме CPU лимита си, наложен от споделения хостинг който ползваме.
В момента ползваме "Икономичният" им план, който е и най-евтиният.
Според статистиката за натоварването която те ни предоставят, излиза че генерираме натоварване, което не бихме могли да покрием дори ако използваме техния "Бизнес" хостинг план. А следващите услуги които предлагат са виртуален хостинг - за който просто нямаме средства. Ще трябва да не ядем...
Този сценарии се повтаря отново и отново от година насам.
От тогава направихме какви ли не оптимизации и експерименти със сайтовете - кеширане, изключване на почти всички плъгини на wordpress, минахме през сума версии на wordpress, използваме почти най-новия PHPBB за форума.
Форума също мина през няколко ъпгрейда. Уви - според ICN резултата е нулев.
И колкото и да се гордеем със СКСС и УСУ, знаем че посетителите ни далеч не са ЧАК ТОЛКОВА МНОГО, че да генерираме такова натоварване.
Много са, но само ако са отнесени към сайт посветен на свободен софтуер и Линукс.

Вече сме изчерпали всички налични варианти за оптимизация, а натоварването си е почти константно...
Лично моето мнение е че проблема е в сървъра на ICN който ни хоства. Всичко сочи към това.

Лошото от цялата ситуация е че почти всичките приходи от УСУ отиват за да си платим хостинга (най-евтиния!)...

В момента съм "изключил" достъпа до сайта на УСУ, за да видя как това ще повлияе на натоварването.
Обмислям вариант да направя сайта на УСУ статичен, и да изместя всички коментари във форума и в СКСС.

Друг вариант който обмислям е сами да си хостваме сайтовете - тогава ще се ядосваме единствено ако някой отреже кабела за Интернет...
Или поне форума да опитаме да хостваме така (имам достатъчно бърза Интернет връзка, и като за начало мисля че може да задоволи нуждите на форума, освен когато не ми отрежат кабела без да си искат - както се случи преди известно време...).

Както виждате, предстоят интересни времена...
И има едно нещо което знам със сигурност - ПОВЕЧЕ ПАРИ НА ICN.BG НЯМА ДА ДАВАМ.
Нямам такъв излишък.
Отворени сме за идеи и предложения - ако някой има идея как може да помогне.
Да живее свободния софтуер...ама на мен ми писна от ICN вече :puke:
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Re: Отново проблеми с хостинга!

Мнениеот Evergreen » 19 Мар 2010, 03:31

пробвайте superhosting.bg
Аватар
Evergreen
Зарибен
Зарибен

Мнениеот lokster » 22 Мар 2010, 15:07

Проблемът е решен.
От host.bg бяха така добри да ни предоставят безплатен хостинг, и в момента тече преместване.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот nikolayivanovbg » 17 Юли 2011, 23:49

Малко е късно, но едно предположение, за в бъдеще, евентуално.
Аз имам сайт (poponaj.com), за който от нс1.бг постоянно ме тормозеха.
А един евтин, дето е с готов софтуер ...
Оказа се, че има част от сайта, която генерира бутончета във вид на картинка с текущата позиция на всеки участник.
Принудих се да го преместя на мой сървър в офиса - но и там беше зле - php-то работеше в някакъв изолиран режим, и процесора след 2-3 месеца стигна 100%. Предполагам че това се е случило и при гореспоменатите доставчици.
На моя сървър ползвам ISPConfig - след много играчка успях за този сайт само да пусна различен режим на работа за php-то - и всичко утихна. Сега сайта си прави 0.1% натоварване на процесора.

Просто онези от ицн.бг, както моите бивши от нс1 ги е мързяло да си мръднат пръста.
И аз вече отдавна не плащам на моите - прехвърлих си всички домейни и хостинги (мои и на клиенти) на друго място.

Това е - една идея откъде може да идва проблема - между другото моят сайт е с под 100 уникални посещения дневно и им отнемаше 5-10% процесорно време.
nikolayivanovbg
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 18 Юли 2011, 00:13

Аз правих какви ли не оптимизации на сайтовете ни - то не беше кеширане, то не беше чудо.
В крайна сметка след безброй писма и чак след като се преместихме, от ICN се сетиха че въпросното натоварване се причинява от функцията за бекъп (която не присъстваше в контролния панел на хостинга, а се настройваше чрез текстов конфигурационен файл - за който ние не знаехме...). Оказа се че е била активна, но кой да се сети че причинява натоварването (пък и според мен е логично специално натоварването от бекъпа да не е на наш гръб).
Нямаше никакъв "заговор" срещу нас, просто неадекватно обслужване. Сагата с натоварването продължаваше можеби година - толкова им отне за да ни помогнат да открием причината.
Както и да е... сега сме на host.bg, които бяха така добри да ни дадат доста добър безплатен хостинг, и бяха първите които се отзоваха.
От тогава не сме имали ЕДИН проблем - не ни се е налагало да комуникираме с поддръжката им. Най-добрата поддръжка е тази, с която не ти се налага да комуникираш :)
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Назад към Новини