Интересно ...

Всички новини около УСУ

Интересно ...

Мнениеот srhristoff » 10 Яну 2013, 23:49

Ubuntu налазва смартфоните в края на февруари

Интересна новина, макар и не много изненадваща.
По-интересно ми е до 2-3 години с тия темпове, с които се развива опен сорс света, какво ли ще се случи с М$ в тоя сегмент, особено на базата на това, че " ...ще бъдат предоставени и неговите изходни кодове. По този начин всеки ще може да ровичка и модифицира ядрото както намери за добре... " :emo:
Изображение
Аватар
srhristoff
Редовен
Редовен

Re: Интересно ...

Мнениеот SHADOWAWS » 11 Яну 2013, 10:15

http://www.youtube.com/watch?v=GwL77K2cb8o тъкмо иаз щях да побликувам в новини същото!
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот lokster » 11 Яну 2013, 11:37

Между другото, в момента в който излезе Ubuntu Phone за Galaxy Nexus ще го пробваме, тъй като имаме такъв телефон във фамилията :)
Сега ме е яд че си взех Evo 3D (е... не чак толкова, кефи си ме и Evo-то) :)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот cjbolland2 » 11 Яну 2013, 12:05

Страхотна новина.
Ubuntu for phones
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот chupikor » 03 Дек 2013, 15:32

аз си карам с няква стар сони ериксон , то всеки ден излизат нови и нови телефони от къде пари :D
и пак има доста интерес към това ubuntu
chupikor
Новак
Новак

Мнениеот radoshow » 04 Дек 2013, 08:51

За момента проекта Ubuntu Touch е на етап Превю.Тоест инсталираш го да си начешеш крастата :),да видиш как ще изглежда.Дано скоро излезе работещ РОМ.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот lokster » 04 Дек 2013, 10:36

Малко коментари относно Ubuntu Touch... Негативни, за съжаление.
Пробвах го миналата седмица на новия ми Nexus 4, обаче не ме спечели.
Първото и основно нещо - концепцията му не ми харесва и не ми е удобна (с тези плъзгания във всички посоки).
Не е заради това че съм свикнал с Android - за сравнение, когато за пръв път пробвах Android (1.6) нямаше такъв проблем - с първото пипане ми хареса, въпреки че от днешна гледна точка 1.6 си е дървен отвсякъде :)
Липсата на функция за изключване/рестарт силно ме озадачава... поне аз не открих да има.
Дразнещ е и факта че се опитват да ме убеждават че "иконка която отваря мобилна версия на някой сайт" е равносилна на "приложение" (Facebook, Gmail и т.н.). А то няма нищо общо. Поне браузъра да работеше гладко.
Не че присъствието на нативни версии на тези приложения зависи пряко от Canonical, но поне да не се опитват да ме заблуждават. Суровата истина е че всички приложения, различни от пряко свързаните с работната среда просто не съществуват, и дори и те имат вид като на скалъпени.
Още едно нещо което се набива на очи е чудовищния lag - правя някой жест с пръст, а екрана реагира след съвсем осезаема част от секундата.
Просто има толкова много неща за оправяне, че дори и да бях оптимист пак щях да се усъмня в бъдещето му.
Наясно съм че е на етап превю и е далеч от крайния резултат. Но въпреки това не съм оптимист.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот parotin » 03 Яну 2014, 15:34

Много полезни коментари много съм благодарен :)
parotin
Новак
Новак

Мнениеот Георги » 09 Фев 2014, 09:19

Имам материалната база за да изпробвам Ubuntu Touch, но да ви кажа честно и Андроидчето ми си върши работа засега. ;) Аз както винаги съм скептичен, когато излезе нещо ново, затова лично не бих се захващал с "мобилния Убунту" в скоро време.
Георги
Редовен
Редовен

Назад към Новини