Системни изисквания

Всички новини около УСУ

Re: Системни изисквания

Мнениеот lokster » 12 Сеп 2012, 14:56

Можеш да пробваш с всякакви стойности в диапазона 800-1500. Стандартно NM слага 1500 (всъщност, за PPPoE максимума е 1492).
С прекалено малка стойност, връзката ще работи с по-ниска скорост; с прекалено голяма - няма да работи или ще зарежда само някои неща...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот малин » 12 Сеп 2012, 20:47

reger написа:Хм, успях експериментално да подкарам УСУ 8 на компютър с процесор Athlon XP 2000+ (1.66 GHz), RAM 768 MB (SWAP 2 GB), видео карта nVidia 7300 GT (256 MB).

А правил ли си опит със значително количество Swap , да кажем 10 гб , как ще се държи ( при мен са 13 гб , стана случайно , и имам подобрение във производителноста).
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот lokster » 12 Сеп 2012, 21:06

13GB са излишно много. 2-4GB са достатъчно в случаи на малко RAM. За обикновени нужди, естествено.
Така или иначе, имайки предвид че процесора е стар и бавен, няма за какви нужди да го ползваш освен за "обикновени" - системата ще забие много преди да се запълнят тези 13GB RAM.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот tdf81bg » 31 Дек 2012, 02:38

Първо весели празници и приятно изкарване на нова година на всички!

1. Интересува ме на 2ghz процесор / 1,5gb ram / вградено видео nvidia модела е 7025 или 7050 нямам спомен точно кой от двата е.

Може ли да се ползва пълноценно последната версия на УСУ.
Няма да имам време за ескперименти понеже не е при мен. Ще имам 1 опит :). В момента се ползва с XP, имам желание да сложа УСУ, ще се получи ли.

2. Принтер/скенер/копир модел Canon MP250 - някой ползвал ли е този модел всмисъл дали работи нормално под линукс.

Благодаря предварително! Поздрави и още веднъж Весели празници!
Аватар
tdf81bg
Герой
Герой

Мнениеот mrdubanddnb » 31 Дек 2012, 15:22

Значи относно компютъра, ако под пълноценно ползване имаш предвид интернет, офис пакет, музика, филми, предполагам че няма да има никакви проблеми. Също така не казвам и че няма да се справя с игрите. Като RAM памет е идеално за 32 битов УСУ 8, но като процесор може и да е малко слаб.
Относно принтера вероятно и той няма да има проблем с печатането през вградения в УСУ аплет за принтери. Аз имам MP170, които е по-стария модел и за печатане през УСУ-то си работи идеално.
За сканирането през операционната не съм го пробвал още, явно трябва да се инсталира нещо допълнително, но това е само ако ти е нужно. За печатане е ОК.
FB страница: Линк | Личен Блог: Линк
Аватар
mrdubanddnb
Сцепва се от писане

Мнениеот izen » 31 Дек 2012, 18:47

tdf81bg написа:2. Принтер/скенер/копир модел Canon MP250 - някой ползвал ли е този модел всмисъл дали работи нормално под линукс.

Няма проблем и да си качиш драйверите: един за принтера и един за скенера. Има ги и в deb files, и за 32 и за 64 bit
http://support-au.canon.com.au/P/search ... g_os=Linux
http://support-au.canon.com.au/contents ... 36101.html
http://support-au.canon.com.au/contents ... 37401.html
izen
Герой
Герой

Мнениеот tdf81bg » 31 Дек 2012, 19:00

Убедихте ме. Утре прибавям още 1 Pc към линукс потребителите :).
Весело изкарване на нова година!
Аватар
tdf81bg
Герой
Герой

Мнениеот wavic » 10 Ное 2013, 15:10

За да не отварям нова тема искам задам едно въпросче. Няма да е за производителността, защото хардуера е сравнително нов - от началото на тази година. Въпросът ми е, дали има смисъл да включвам swap, при положение, че машината е с 8 RAM?
wavic
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 11 Ное 2013, 10:11

@wavic спокойно можеш да минеш и без swap с това количество памет.
Но не забравяй че ако искаш да ползваш хибернация, задължително трябва да имаш swap с размер поне колкото RAM-а.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот radoshow » 12 Ное 2013, 21:37

wavic написа:За да не отварям нова тема искам задам едно въпросче. Няма да е за производителността, защото хардуера е сравнително нов - от началото на тази година. Въпросът ми е, дали има смисъл да включвам swap, при положение, че машината е с 8 RAM?

Колега и аз съм с 8ГБ РАМ оставил съм 1024 МБ СУАП.Вечер му шибвам един шамар на капака на лаптопа и на сутринта го отварям.Иска ми парола и ми отваря това което съм затворил вечерта.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот cjbolland2 » 12 Ное 2013, 23:15

Предполагам няма разлика да ли си затворил капака или не когато лаптопът е в хибарнация?
Примерно сега моята е в хибернация и е "отворен",не вярвам да има разлика ?
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот wavic » 15 Ное 2013, 00:23

Аз хибернация не ползвам. Друго имах предвид. Помня, че на едно нетбук са ми гасили машинката от контакта, когато не е на батерия с отворен vim и разни текстове на него и после ме е питало, дали да възтанови файла от swap. Та понеже сега на по-голямата машина така 2-3 пъти гасна тока в квартала и се интересувам, ако има swap, програмите задължително ли пишат там, ако така са ги написали и това помага ли за предпазване от загуба на данни при едно такова събитие като да ми дръпнат шалтера? Щото батерията я слагам, само ако трябва да ходя някъде.
wavic
Старши член
Старши член

Предишна

Назад към Новини