УСУ 8.1

Всички новини около УСУ

Re: УСУ 8.1

Мнениеот evgeny81 » 03 Окт 2012, 19:51

Да сега ги проверих само директ хикса съпвпада може и това да е помогнало но преди това не тръгваха. Все пак не ми пречат и ще ги оставя :) важното е че игрите си вървят
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот mrdubanddnb » 03 Окт 2012, 21:07

evgeny81 написа:За синия отенък в Тубата отдеве компилирах последната версия на libvdpau в който проблема е решен ето ти го и кажи дали се е оправило.
http://bg.filement.com/?jofkata/libvdpau-0.5-all.tar.gz
Разархивираш пакета и копираш папките които ще се появят и ги поставяш в директория / като администратор и си готов

Направих това, което си описал, но проблема все още си стои. :(
Някакви други идей ? :?:
FB страница: Линк | Личен Блог: Линк
Аватар
mrdubanddnb
Сцепва се от писане

Мнениеот lokster » 03 Окт 2012, 21:13

Не знам дали става дума за същия проблем, но аз съм с Nvidia и при мен в Youtube много клипчета изглеждат като негатив. Оправя се като от настройките на флаш плейъра изключа хардуерното ускорение:
flash-hw.jpg
flash-hw.jpg (10.58 KiB) Прегледано 6357 пъти
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот yogle » 03 Окт 2012, 21:38

Реших и аз да инсталирам на чисто УСУ 8,1. Още в началото ми даде следната грешка:

Изображение

Ако дам игноре прескача стъпката за избиране къде да се инсталира.
Последна промяна yogle на 10 Окт 2012, 09:45, променена общо 1 път
yogle
Заклет фен

Мнениеот mrdubanddnb » 03 Окт 2012, 21:53

lokster написа:Не знам дали става дума за същия проблем, но аз съм с Nvidia и при мен в Youtube много клипчета изглеждат като негатив. Оправя се като от настройките на флаш плейъра изключа хардуерното ускорение:
flash-hw.jpg

Да точно за това ставаше на въпрос. Сега се оправи. Мерси за помощта. :)
FB страница: Линк | Личен Блог: Линк
Аватар
mrdubanddnb
Сцепва се от писане

Мнениеот cjbolland2 » 05 Окт 2012, 20:25

Аз също имах този проблем.Инталирах ескперименталният драйвер на Nvidia и проблемът изчезна :)
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот evgeny81 » 05 Окт 2012, 21:23

За да не изключвате Хардуерното Ускорение изпълнете тези команди в терминала и ще се оправи
Код: Избери целия код
sudo add-apt-repository ppa:tikhonov/misc
sudo apt-get update
sudo apt-get install libvdpau1 libvdpau-dev vdpauinfo

Или си изтеглете последната версия на libvdpau компилирайте си го след което ще бъде в /usr/local папката и си го поставете по директориите
cgit.freedesktop.org/~aplattner/libvdpau/snapshot/libvdpau-0.5.tar.gz
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот transporter » 12 Окт 2012, 20:39

Ето че и аз ще се изкажа за новото УСУ. Като цяло ми харесва с въпреки разместените неща, единствено някак всичко ми изглежда с една идея по зле като разделителна способност. Нещо като аналагова тв с/у цифрова. Не знам на какво се дължи. Старото УСУ изглежда по детайлно и засега ще си бича с него :)

Благодарско за труда и не спирайте!
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот plamen74.72 » 12 Окт 2012, 20:46

Старото УСУ е Gnome2 а новото е KDE и е нормално да има разлики, но като цяло всичко си зависи и от хардуера какъв е! При мен пък е точно обратното - с KDE-то е по-добре всичко, отколкото с Gnome ;)
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот cjbolland2 » 12 Окт 2012, 21:31

Е,KDE-то си иска ресурс,особенно откъм видео.При мен се усеща като отворя повечко прозорци,имам доста джаджи из десктопът,задъхва се видеото.Като остана малко по-свободен ще пробвам да го клокна както е описал lokster :)
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот lokster » 12 Окт 2012, 23:49

@transporter не мога да си представя какво точно имаш предвид... Като размер на елементите много от нещата съответстват на тези в УСУ 7, а някои са дори малко по-малки (т.е. поместват се по-добре на малки екрани).
Така или иначе, от настройките на KDE можеш да си нагласиш размерите на абсолютно всичко, ако нещо ти се струва много малко или много голямо.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 18 Окт 2012, 20:47

абе трудно ми е да се изразя нямам проблеми с видеа, драйвери и прочее - работи перфектно! просто някак все едно е на по ниска резолюция. не става въпрос за размери на лентите и т.н. говоря за нетбук (Aspire One D257)-, на десктоп машина не съм я слагал засега. вероятно е заради консервативното ми ...ъъъ възприятие?!!? просто си ми харесва 7- цата :emo:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 18 Окт 2012, 22:26

Е... значи не можем да направим нищо по въпроса :) Вероятно е нещо субективно. Не че има значение дали е субективно или не - щом седмицата ти харесва повече - ползвай нея. То така или иначе УСУ 8.1 не стана точно най-подходящия за нетбуци.
КДЕ въпреки че не е чак толкова тежко колкото някои го изкарват, не е и от най-леките, а нетбуците определено си искат минималистични среди - поне моя нетбук, който също е Acer но малко по-преден модел от твоя, се затруднява с УСУ 8.1... но той си се затруднява с всичко :D
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот frankennstein » 24 Окт 2012, 09:02

Аз искам да попитам, ще има ли WUBI инсталатор за УСУ8.1?
Windows: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните файлове?
Потребител:Не.
Windows: Късно...
Аватар
frankennstein
Заклет фен

Мнениеот lokster » 24 Окт 2012, 10:49

Работи се по въпроса. Имам работеща версия, но има един бъг, който все още не мога да отстраня (а и нямах много време за да работя по него).
Проблема се състои в това, че след като мине първия етап на инсталацията под Windows, следващият етап така и не стига до графичен интерфейс, а цялата инсталация протича на черен екран без никаква обратна връзка с потребителя (поне на моя компютър).
Ако се изчака обаче достатъчно, накрая инсталацията приключва, компютъра се рестартира, и след това всичко си работи.
Току-що качих тестовата версия - ако някой иска да експериментира с нея. Предупреждавам - това е абсолютно тестова версия, и може изобщо да не сработи. В случай на проблеми, не си правете труда да ни търсите за съвет, тъй като я пускам без абсолютно никакви гаранции. Просто я деинсталирайте ако не работи.
Така или иначе, последно когато я пробвах при мен, споменатия по-горе проблем беше единствения който забелязах...

Ето връзка за изтегляне: http://download.learnfree.eu/learnfree/ ... mental.exe
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Новини