Някакви вести за УСУ 8?

Всички новини около УСУ

Re: Някакви вести за УСУ 8?

Мнениеот frankennstein » 02 Май 2012, 15:26

@lokster, бърз въпрос-Само КДЕ ли ще мога да ползвам или ще имам възможността да си инсталирам друг UI, XFCE примерно? Не съм човек, които ползва само 1 интерфейс, сменям ги много, но въпроса е дали ще се държат стабилно и няма да имам проблеми.
Windows: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните файлове?
Потребител:Не.
Windows: Късно...
Аватар
frankennstein
Заклет фен

Мнениеот svetli » 06 Май 2012, 21:59

Няма да има ограничение коя работна среда да използваш. За проблеми - очаквани такива не са ни известни, но пък и не можем да гарантираме, че няма да се появят... :)
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 07 Май 2012, 09:57

frankennstein написа:@lokster, бърз въпрос-Само КДЕ ли ще мога да ползвам или ще имам възможността да си инсталирам друг UI, XFCE примерно? Не съм човек, които ползва само 1 интерфейс, сменям ги много, но въпроса е дали ще се държат стабилно и няма да имам проблеми.

Общо взето имаме малко контрол над това колко стабилно ще се държат средите които инсталираш. Все пак не ги правим ние...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот cjbolland2 » 07 Май 2012, 12:07

Мисля,че няма да има никаква гаранция затова да ли дадена работна среда,различна от KDE,в УСУ8 ще се държи стабилно :) Но все пак сам ако не опиташ няма да разбереш.
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот frankennstein » 07 Май 2012, 15:23

cjbolland2 написа:Мисля,че няма да има никаква гаранция затова да ли дадена работна среда,различна от KDE,в УСУ8 ще се държи стабилно :) Но все пак сам ако не опиташ няма да разбереш.

Не е да не съм го правил, поне със сегашната...тестова версия на УСУ8. На едно убунту 11.10 съм имал Unity, Cinnamon,XFCE и КДЕ с пакетите на УСУ. Проблеми съм нямал. Но все си мисля че до финалният релийз ще има промени, пък и друго си е да бъде самостоятелно УСУ, в моя случай аз само съм добавил пакетите.
Windows: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните файлове?
Потребител:Не.
Windows: Късно...
Аватар
frankennstein
Заклет фен

Мнениеот bako_ttv » 02 Юни 2012, 12:32

Светли, Краси има ли новини за УСУ 8.х? :)
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот cvd09 » 08 Юни 2012, 15:11

Какво се искаше и какво се получи?
В периода между излизането на УСУ-7 и УСУ8(?) сме свидетели на нещо, което прилича на отворен кошер.То не бяха мнения, то не бяха хули, то не бяха хвалебствия, то не беше олелия навсякъде по света на Gnome Linux (подобна бе и съдбата на KDE, но като че ли не в такива мащаби...). Някои от съпричастните, водени от комерсиални те си интереси се държат като магаре на мост и за себе си са може би прави. Други, на които комерсиалните амбиции липсват или са в перспектива, постъпиха по-прагматично - разработиха алтернативни среди или дистрибуции и се оформиха нови физиономии. Тези физиономии не се копират дословно една друга. Във всяка има по нещо свое, което до сега не се е случвало. На практика се отвориха много пътища за избор на среда, което, като резултат съвсем не е лошо. В цялата тази суматоха имам чувството, че УСУ стои на едно място и се чуди кой път да захване. От друга страна разбирам, че една говорилня едва ли би могла да помогне в случая.
cvd09
Редовен
Редовен

Мнениеот plamen74.72 » 08 Юни 2012, 20:54

Проста е причината: момчетата си имат работа и не им остава много време за УСУ, а до колкото знам от техните мнения тук УСУ 8.х е почти готово и трябва да се компилира исото, след което да се качи за даунлоуд! Така, че нека не си чешем езиците, защото ни сърбят ушите, и по този начин да им даваме зор ;)
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот lokster » 08 Юни 2012, 20:59

Точно така. Какво да се прави... живот :)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 08 Юни 2012, 23:04

Предния коментар го писах от телефона, и не ми се пишеше надълго и нашироко.
Е... и сега няма да го направя, но ще кажа едно - изобщо не се лутаме с УСУ и не се чудим кой път да захванем. Всички важни решения които е трябвало да вземаме, сме ги взели много отдавна. От месеци насам сме "почти готови" (буквално), но поради една или друга причина не ни остава време да докараме докрай нещата - работа, лични ангажименти и т.н.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот slackerbg » 21 Юни 2012, 07:59

Ще го бъде ли?
slackerbg
Новак
Новак

Мнениеот plamen74.72 » 21 Юни 2012, 19:11

slackerbg написа:Ще го бъде ли?

Разбира се ;)
Само нека да им остане време да компилират исото и да го качат за изтегляне и ще му се радваме всички :)
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот cjbolland2 » 21 Юни 2012, 22:05

Всички го чакаме с нетърпение :)
УСУ8 ще бъде по-сериозният ми допир с KDE явно.Няколко пъти го качвах и махах 12.04,все нещо ми се струваше,че не е както трябва....Но съм сигурен че при осмоти издание тук всичко ще е ток :)
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот lokster » 22 Юни 2012, 20:52

В момента сме на етап генериране на тестово ISO.
"Груба" 32-битовата версия вече е генерирана, и горе-долу тествана - останало е да направим определени допълнителни tweak-ове преди генерирането, както и някои почиствания на ненужни неща (общо взето за 1-2 дена работа, стига да СЕДНЕМ да го направим).
64-битовата версия се гласи в момента, и тия дни ще направим първото тестово ISO (отново - без да са изчистени някои излишни неща/файлове).
Не мислим да пускаме тестовите ISO-та за изтегляне - директно ще пуснем готовите, и наистина вече се надявам да е скоро.
След това сглобяваме УСУ Десктоп, генерираме, тестваме и пускаме.

Като цяло, поне за мен, в момента УСУ 7 е по-завършен отколкото ще бъде УСУ 8.1 като го пуснем (или поне така го чувствам) - все пак 7 е плод на многогодишния ни опит с GNOME, а з КДЕ това е първото издание.
Вероятно ще поразредим пускането на нови издания на 6 месеца, но пък ще осигуряваме актуализации за текущото издание (така и така 8.1 ще е LTS версия...).
В крайна сметка съм доволен от това което сме напраивли досега, и лично аз го използвамз в ежедневната си работа и забавление (под работа, имам предвид наистина работа)
В интерес на истината, въпреки че може да изглежда обратното (предвид колко МНОГО се забавихме с УСУ8), с правенето му досега като че ли имахме много по-малко спънки отколкото с предишните издания (след като веднъж избрахме КДЕ).
Буквално, от нова година сме все "почти готови", но поради едни или други ангажименти не успяваме да стигнем до края (както вече много пъти съм писал...)
Е... надявам се скоро да зарадваме (или издразним?) всички които чакаха толкова време :)
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Karlson » 22 Юни 2012, 21:36

Искам да попитам, защо RPM дистрибуциите се водят по - добри от DEB базираните?Ето сега излезна скоро Mageia и изпреварва всички само за месец.
Karlson
Сцепва се от писане

ПредишнаСледваща

Назад към Новини