Някакви вести за УСУ 8?

Всички новини около УСУ

Re: Някакви вести за УСУ 8?

Мнениеот малин » 23 Юни 2012, 04:19

Скоро излязлата - с коя версия на Файърфокс е . Виж и ще си отговориш сам защо ...ммм се водят по-добри .
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот Karlson » 23 Юни 2012, 07:17

В твоя отговор не намирам никакъв смисъл.
Karlson
Сцепва се от писане

Мнениеот lokster » 23 Юни 2012, 08:59

Karlson написа:Искам да попитам, защо RPM дистрибуциите се водят по - добри от DEB базираните?Ето сега излезна скоро Mageia и изпреварва всички само за месец.

Няма такова нещо. Кой ги "води" за по-добри? Мен ако питаш - вся тая. Пакетната система е най-малко от значение за това дали една дистрибуция е добра.
По-важно е какво съдържа самата дистрибуция и как е конфигурирана.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Karlson » 23 Юни 2012, 13:48

Каква е реалната разлика между двете системи?
Karlson
Сцепва се от писане

Мнениеот малин » 23 Юни 2012, 17:31

Магея 2 (прясноизлязлата) е с ФФ 10.0.4 . Преди колко време време е излязла тази версия на ФФ . Магея 1 е с ФФ 4.0.1 . Сам прецени на колко време излиза нова версия на ОС . Оттук и предимствата - всичко си работи "мазно" , защото е шлайфано по-дълго време . А класацията на Дистроуоч е вятър и мъгла :) .
След като с "alien" може да си конвертираш от едната пакетна система към другата - мисля , че "реалната" разлика е в имената .
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот lokster » 23 Юни 2012, 23:19

Не бих нарекъл Firefox 4.0.1 "ошлайфана" версия.
Бих я нарекъл СТАРА версия.
Какво означава "стара" - означава че в нея има много от бъговете които в по-късните издания вече са оправени.
Тук не говорим само за някое досадно забиване или натоварване, а за неща, касаещи сигурността на потребителите. Старите версии на всеки софтуер са пълни с такива неща. Не че в новите версии ги няма - напротив - има ги, но заинтересованите страни още не са имали време да открият всички пролуки. Докато при старите версии всичко е изпитано и познато - както беше с Internet Explorer 6.
Никога не съм разбирал мотивацията на хората които ползват стари версии. При мен винаги повечето софтуер е bleeding edge.
Пък и бъговете са част от работата с компютри. Все едно да спукаш гума - досадно, но неизбежно. Човек се учи да живее с това.
Освен ако не караш по-стара версия превозно средство - каруца... но тя пък си има други "бъгове" :)

@Karlson каква е разликата между RPM и DEB системите ли? На практика - НИКАКВА (разликата е чисто техническа - най-общо казано, във формата на архивите и скриптовете които ги инсталират)! Това са просто системи, които отговарят за инсталирането на пакетите и техните зависимости, а не за начина по който работят програмите.
Ако програмата "X" има бъгове или е тежка, няма НИКАКВО значение дали дистрибуцията ти е RPM, DEB или source базирана. Абсолютно никакво!
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Karlson » 24 Юни 2012, 08:16

Благодаря ти за точния отговор.Относно старите версии, аз съм на дебиан и добре знам какво е да ползваш браузер версия от преди две години.Новите модзили изобщо не могат да се инсталират, хромиум също не могат новите, гугъл хром може, но не му излиза никъде после иконата от която да си го стартираш, единственния вариант е опера, с които съм.Моакар, че операта е меко казано перфектна.Не я харесвах, но по принуда след половин година ползване виждам, че не е по лоша от модзила.
Karlson
Сцепва се от писане

Мнениеот rainoff » 02 Юли 2012, 17:52

Привет. До къде сте с 8-цата?
rainoff
Редовен
Редовен

Мнениеот rainoff » 03 Юли 2012, 19:02

Локстър, пусни жокер бе човече...
rainoff
Редовен
Редовен

Мнениеот rainoff » 06 Юли 2012, 18:13

Явно няма да има отговор. Поне кажете- няма да излезе до 2 месеца, или имаме проблем. Тука има хора които чакат с голям интерес да излезе КДЕ версията. Казахте , че ви трябват ден-два преди колко,10 дена? Бъдете малко по-сериозни... Иначе само позитиви за работата Ви!!!
rainoff
Редовен
Редовен

Мнениеот lokster » 06 Юли 2012, 18:34

Както вече казах
общо взето за 1-2 дена работа, стига да СЕДНЕМ да го направим

Ще опитам сега през почивните дни да кача тестово ISO поне на 32-битовата версия - имаме такова.
С уговорката че ако има проблеми са си за ваша сметка.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот rainoff » 06 Юли 2012, 18:37

Благодаря за бързия отговор.
rainoff
Редовен
Редовен

Мнениеот cjbolland2 » 08 Юли 2012, 01:55

Идеално :)
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот transporter » 09 Юли 2012, 18:54

аз се извинявам, но само аз ли не разбрах

да кача тестово ISO поне на 32-битовата версия

къде фактически се "качва" това ? :?:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот bousu » 10 Юли 2012, 08:52

transporter написа:аз се извинявам, но само аз ли не разбрах

да кача тестово ISO поне на 32-битовата версия

къде фактически се "качва" това ? :?:

Това се "качва" от преди Нова Година :)
Явно хората имат сериозни затруднения покрай оформянето на КДЕ дистрото, ще трябва да се поизчака. Можеш просто да си свалиш оригиналното Кубунту има си пост, в който пише как да го преобразуваш в УСУ 8 (8.1), за да добиеш представа какво ще представлява дистрото.
bousu
Зарибен
Зарибен

ПредишнаСледваща

Назад към Новини