Някакви вести за УСУ 8?

Всички новини около УСУ

Re: Някакви вести за УСУ 8?

Мнениеот krasimir76 » 13 Юли 2012, 19:19

Според вас дали трябва наново да инсталирам уин7 (мисля да не би да е в него проблема)и след това да се мъча да инстална усу8 ,че този grub нещо взе да ме нерви ,два дена си играя и все на едно и също място седя
Аватар
krasimir76
Сцепва се от писане

Мнениеот малин » 14 Юли 2012, 09:00

A grub как го инсталираш - оставяш ли го да е както си е по подразбиране в MBR(dev/sda) . Другия вариант е - да не се изтеглил вярно исо-файла , хеш проверка направи ли .
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот plamen74.72 » 14 Юли 2012, 12:11

Много е готино новото УСУ 8.1 ;)
Има само някой козметични неща да се направят според мен и е готово за финал!
Например домашната папка по подразбиране е направена да са показани скритите файлове и папки, и при стартиране горе в дясно при часовника излиза съобщение, че липсват някакви файлове и контакти в домашната директория?! Другото, което според мен е да се направят двете ленти малко по-тесни, защото спрямо УСУ 7 са малко по-широки?! Когато трябва да инсталирам деб пакет се отваря с подразбиращата програма да КДЕ а не с Gdebi-KDE, но това се оправя бързо с няколко клика, и все пак е добре да се зададе по подразбиране да си е Gdebi-KDE?! Иначе си е напълно завършена работата, а тези козметични промени са най-малкото, което остава да се оправи!
Поздравления от мен за добре свършената работа ;) :)
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот lokster » 14 Юли 2012, 12:28

@plamen74.72 благодаря за обратната връзка :) Добре е да има повече такива като теб...
- скритите папки наистина не трябва да се виждат, не знам защо се е объркала настройката, но ще я оправим
- съобщението което излиза горе - знам за него, и ще го оправя
- gdebi-kde - по принцип идеята ни е точно с него да се отварят пакетите, но явно сме пропуснали да го зададем
- относно размера на панелите - разликата е минимална, и е с цел иконките да изглеждат по-ясни

Ако някой има други забележки или предложения - да ги сподели ("защо не използвахте MATE/GNOME/XFCE/LXDE" не се брои за предложение, и няма смисъл да го предъвкваме)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот krasimir76 » 14 Юли 2012, 13:59

Ами явно проблема е бил в хард диска ,с доста програми го диагностирах под уин7 и на всичките ми изписва bad disk,интересното е ,че може да се направи единична инсталация било на уин7 или на усу8,но двете заедно не искат.Харддиска два пъти съм го връщал да ми го подменят(нещо го тормози :worried: )сега сложих само усу 8 ,по-принцип винаги повече ми е допадало кде ,така че за сега оставам с него ,благодаря ви момчета :clap:
Аватар
krasimir76
Сцепва се от писане

Мнениеот plamen74.72 » 14 Юли 2012, 22:51

Такова тормозене на харда ми намирисва на некачествено захранване?!
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот Боян » 14 Сеп 2012, 19:32

Трябва да призная, че много разчитам на УСУ8 Десктоп.
Искам да изразя своята надежда, че скоро ще го имаме на разположение.
Успех :up: .
Боян
Старши член
Старши член

Мнениеот plamen74.72 » 03 Сеп 2013, 18:17

Разбира се, че може! Оня ден правих един такъв компютър с Уиндоус 7 и няколко Линукс дистрибуции. Въпроса е да инсталираш първо Уиндоус, и след това Линукс-а! Защото ако го направиш обратното Уиндоус ще затрие буут лоудъра на Линукс-а, и ще трябва да правиш гимнастики от LiveCD да възстановяваш MBR като запишеш отново Grub върху него! Или пък да ползваш под Уиндоус програмата EasyBCD с която да добавиш буут лоудъра на Линукс-а към този на Уиндоус! Варианта да инсталираш първо Ундоус и после Линукс е за предпочитане!

п.с.И едно уточнение - УСУ вече е версия 8.3 ;)
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Предишна

Назад към Новини