Някакви вести за УСУ 8?

Всички новини около УСУ

Re: Някакви вести за УСУ 8?

Мнениеот lokster » 10 Юли 2012, 09:54

@bousu затрудненията ни са от чисто човешки характер - липса на свободно време. Технически няма нищо по-различно в сравнение с УСУ7 и предишните.

Пускам тестово ISO да се качва след малко. Т.е. ДНЕС. За 64-битови процесори обаче. 32-битовото вероятно ще е "тия дни".
Лично аз имам някои забележки към него, но нали затова е тестово...
Когато се качи, ще пусна съобщението. Дано само не ми прекъсва интернета, че вчера беше под всякаква критика...
Отново повтарям - всякакви проблеми са за ваша сметка.

EDIT:
Някои от дребните неща които не са наред в ISO-то:
- иконката за инсталиране се казва "Install USU 12.04"
- торент-клиента Flush не е инсталиран, въпреки че има иконка
- настройките на ключодържателя на KDE (системата за запазване на пароли) не работят. След инсталация обаче би трябвало да са ОК.
- при използване на функцията "Отваряне като администратор" за текстови файлове, първия път редактора се пуска, а следващите не иска
- Skype не е актуализиран до версия 4, тъй като това инсталира над 100МБ допълнителни зависимости (в 64-битовата версия). Така или иначе, сме добавили Skype 4 в нашите хранилища, и веднага след инсталация може да си го актуализирате.
Може да има и още такива. Върху отстраняването на изброените вече работя.

EDIT2:
Ще изчакам до утре с пускането на ISO-то, защото искам да генерирам и 32-битовата версия (така че да ги пусна едновременно) - да не пренебрегваме определени потребители.
Иначе 64-битовото е генерирано и готово и не мисля да го пипам.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 10 Юли 2012, 15:39

ами товА с Flush не никаква беда предишната версия така и не проработи с магнитните линкове и си се ползва Трансмишъна също скайпа не никава загуба още повече че ги има в хранилищата за който са му важни
тенкю дето се вика и да сте живи и здрави :bow:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 10 Юли 2012, 15:49

Да, това със Skype изобщо не е болка за умиране - просто реших че е по-удачно да спестя стотина МБ от ISO-то.
Много гадно са го направили - зависи от една камара 32-битови библиотеки. Същото е и с "64-битовата" версия на Team Viewer...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Karlson » 11 Юли 2012, 06:57

Не насилвайте нещата, полуготови версии не са нужни никому, а и е зле за репутацията на УСУ.Дебиан като пускат през няколко години, пък са номер едно.Довършете и тогава.Нали има стабилна версия - УСУ 7.Всички вече знаят за УСУ и ако някой който не е имал допир с него изтегли полуработеща система ще се откаже моментално.Работете бавно и когато стане!!!
Karlson
Сцепва се от писане

Мнениеот cvd09 » 11 Юли 2012, 11:01

Не бива да се бърза. На никого не са необхдими полуфабрикати. Особено в този случай.Имаме си УСУ 7, което е прекрасно. Само малко дето трябва да му се актуализират хранилищата на софтуер.А това - Skype да бъде в две версии си е направо разкош, който рядко се случва.
cvd09
Редовен
Редовен

Мнениеот lokster » 11 Юли 2012, 11:12

Ами... мисля че се бавихме достатъчно :)
Време е - и на нас ни писна да се бавим вече...
Днес с 95% сигурност ще кача тестовата версия на УСУ 8.1 Мини и за двете архитектури и ще пусна новина в СКСС. Ще гледам да е днес.
Не съм сигурен дали вече сме го казвали това, но засега общото ни мнение е че от тази версия на УСУ ще поразредим изданията - няма да са на 6 месеца като тези на Ubuntu.
По всяка вероятност ще се придържаме към LTS изданията. По този начин ще имаме повече време да изглаждаме вече съществуващи версии, вместо постоянно да се стремим към нови.
В крайна сметка така исканите от някои потребители LTS издания на УСУ все пак ще станат факт :)

Още едно нещо относно УСУ 8.1 - засега не сме включили WUBI в него. Поради ред причини които не ми се изреждат. Може и да го включил във финалната версия, но не е сигурно.
Засега обаче не съм работил по версия на WUBI за УСУ 8.1.

И още... (сещам се докато пиша :) ):
- 32-битовата версия както винаги ще е с нормално 32-битово ядро, а не PAE.
- визуалният стил е почти същия като на УСУ7. Това включва анимация за зареждане, тапети, икони, тема и т.н. Просто за да направим прехода към КДЕ по-незабележим (а и да си спестим време).
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 11 Юли 2012, 21:45

Готово, пуснах и двете версии на УСУ 8.1
Теглете, тествайте, коментирайте...

Информация и връзки за изтегляне: http://skss.learnfree.eu/archives/3628
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот bousu » 11 Юли 2012, 22:06

Браво, това е супер, а по скрийновете още повече се надъхвам, че изживяването ще е страхотно.. След някой друг ден ще има и отзиви.. Дано до към септември след всички забележки (ако има такива) да излезе и финала.

ПП: Между другото тази "Бета" си има пакетите нали.. и като е готов финала просто ще се ъпдейтне?
Искам също да попитам .. ЛТС-а на оригиналното (К)Убунту вече е 5 години, така ще е и при УСУ нали ?
bousu
Зарибен
Зарибен

Мнениеот lokster » 11 Юли 2012, 22:53

bousu написа:ПП: Между другото тази "Бета" си има пакетите нали.. и като е готов финала просто ще се ъпдейтне?
Искам също да попитам .. ЛТС-а на оригиналното (К)Убунту вече е 5 години, така ще е и при УСУ нали ?

За първото - да, за второто - ще видим...
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 12 Юли 2012, 05:37

супер!!
особено се радвам че е визуалният стил е запазен :up:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот krasimir76 » 12 Юли 2012, 08:24

И аз от толкова мерак и чакане да го инсталирам ,не можах,т.е. ми дава грешка че не е инсталиран GRUB.Как мога да го инсталирам през уиндоус или ако има други начини ,споделете?
Веднага след тази грешка на grub реших да сложа последното УБУНТУ и там ми даде тази същата грешка.За информация ,на компа имам инсталиран в момента само уин7
Аватар
krasimir76
Сцепва се от писане

Мнениеот frankennstein » 12 Юли 2012, 10:23

Преди малко си свалих исото и го записах на USB, пускам си LiveUSB-то, но не мога да си настроя в DSL, PPPoE протокола, просто липсва в настройките. Опитах и в терминала със sudo pppoeconf, уж се конфигурира, но пак нямах интернет. Бъг или в мен е проблема?
Windows: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните файлове?
Потребител:Не.
Windows: Късно...
Аватар
frankennstein
Заклет фен

Мнениеот lokster » 12 Юли 2012, 11:32

Току-що тествах моя интернет (също е PPPOE) да се свърже първо чрез връзка, настроена в NetworkManager, а след това и чрез pppoeconf - и в двата случая работи безпроблемно.
А с KPPP наистина има някакъв проблем. Отбелязвам си го в TODO списъка...
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот frankennstein » 12 Юли 2012, 12:05

lokster, това на вече инсталирана система или през live режим? Защото при моите опити не съм инстарирал системата, въпреки че не виждам къде е разликата. В NM на ДСЛ не ми показва наличен PPPoE протокол в прозореца IPv4.
Windows: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните файлове?
Потребител:Не.
Windows: Късно...
Аватар
frankennstein
Заклет фен

Мнениеот lokster » 12 Юли 2012, 13:11

frankennstein написа:lokster, това на вече инсталирана система или през live режим? Защото при моите опити не съм инстарирал системата, въпреки че не виждам къде е разликата. В NM на ДСЛ не ми показва наличен PPPoE протокол в прозореца IPv4.

То там не се показва никога такъв протокол. Просто оставяш стандартното "Automatic DSL".
Всъщност, единственото което аз съм настройвал е името на услугата (въпреки че и без него работи), потребителя и паролата за връзка. Всички останали настройки са си както са по подразбиране.
Връзката ми е абсолютно стандартна PPPoE връзка.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Новини