Мерки срещу зачестилия спам

Всички новини около УСУ

Мерки срещу зачестилия спам

Мнениеот lokster » 20 Яну 2012, 12:53

Много зачести спама във форума последната седмица. Явно ни набараха ботовете.
Ще пробвам след малко добавката Anti-Spam ACP за PHPBB3 (ако някой има по-добра идея - да сподели...).
Ако усетите някакви странични ефекти (като например невъзможност да пишете) - пишете ни през формата за контакти в СКСС - http://skss.learnfree.eu/contact
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Re: Мерки срещу зачестилия спам

Мнениеот konan » 20 Яну 2012, 14:28

Дам...невъзможно е писането или по-точно публикуването...
konan
Заклет фен

Мнениеот konan » 20 Яну 2012, 16:11

Тръгна ли вече???
konan
Заклет фен

Мнениеот lokster » 20 Яну 2012, 17:33

Бях забравил едни остатъци от друга анти-спам защита която пробвах (разчитаща на Akismet). Само че се оказа че тя блокира и легитимните коментари :D
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот cjbolland2 » 20 Яну 2012, 20:15

добре де,аз лично за пръв път ги виждам тези ботове във форум...
някой ще даде ли малко инфо за тях- от къде са,какво представляват и каква е целта им |( ?
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот lokster » 20 Яну 2012, 21:47

Ботовете се регистрират автоматично или полу-автоматично в безброй форуми, и започват масово да публикуват съобщения, съдържащи връзки към сайтове за виагра, ролекси и т.н...
Също като спама който получаваш на пощата.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот SHADOWAWS » 20 Яну 2012, 22:39

Е то нашия форум е много куцо направен, но аз на тия ботове им видях сметката като затехнах на МАКС формата за регистрация, направих паролите да са безбожно сложни (е до тук не помогна много това) + направих маалко Ад за модераторите да одобряват новите регистрирани (е, махнах им известията, че да е ме псуват) и сега само аз одобрявам новите регистрации. А в гугъл пише кой е спамер и кой е бот като се пусне IP-то ;)
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот lokster » 21 Яну 2012, 00:02

Идеята е всичко да става колкото се може по-автоматично.
Не трябва аз или друг човек да губи повече време, отколкото спамърите са изгубили за да настроят/регистрират бота.
Ръчното одобряване на регистрациите просто не е удачна опция според мен - от него страдат най-вече истинските потребители, и съм сигурен че отблъсква потребители. Досадно е и за нас.
Малко извън темата за форума - в СКСС използваме една чудесна (макар и неподдържана вече) добавка за Wordpress - Spam Karma 2. За щастие, все още си работи безотказно и с най-новия Wordpress.
Според моите лични наблюдения, тя е с пъти по-добра от вградения Akismet.
Докато ползвахме Akismet често се случваше легитимни съобщения да бъдат маркирани като спам, а нежелани - да минат. Със Spam Karma 2 това се случва изключително рядко (а спам-съобщенията които блокира са буквално хиляди).
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот marko » 21 Яну 2012, 15:47

Aaaa, eто защо аз три пъти се опитвах да изпратя коментар по една тема, която пуснах и нищо не ставаше. Накрая се отказах :)
marko
Старши член
Старши член

Мнениеот invisible image » 17 Мар 2012, 21:20

Здравейте, срещу ботовете помага единствено въпрос при регистрацията. Вместо потребитела да попълва цифри и букви (captcha), да отговаря на въпрос. Ботовете четат captcha, но не могат да отговорят на въпроса.
Аватар
invisible image
Редовен
Редовен

Мнениеот lokster » 17 Мар 2012, 23:00

И метода с въпросите не е особено надежден, особено ако са само няколко. И той както и всички останали методи е само временна пречка за ботовете...
Така или иначе, откакто инсталирах Anti-Spam ACP спама драстично намаля. Така че засега смятам проблема за временно решен.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Назад към Новини