Microsoft завърши сделката за придобиването на Skype за $8,5

Всички новини около УСУ

Microsoft завърши сделката за придобиването на Skype за $8,5

Мнениеот SHADOWAWS » 15 Окт 2011, 14:45

Microsoft завърши сделката за придобиването на Skype за $8,5 милиарда

Microsoft Corp. приключи придобиването на Skype Global, се казва в изявление на корпорацията.

Сделката на стойност $8,5 милиарда беше обявена през май от групата инвеститори начело с фонд Silver Lake, придобили Skype през 2009 г.

Тони Бейтс, генерален директор на Skype е назначен за председател на отдел „Skype” в Microsoft. Skype ще продължи да изпълнява своите услуги към клиентите, запазвайки съществуващите офиси в Естония, Чехия, Русия, Швеция, Великобритания, Люксембург, Япония, Сингапур, Хонг Конг и САЩ.

В бъдеще Skype ще бъде интегриран в продуктовата линия на Microsoft, се казва в доклада.

Основан през 2003 г., през септември 2005 година Skype е придобит от eBay, а след четири години - продаден на консорциум, воден от Silver Lake, включващ също eBay International AG, CPP Investment Board, Joltid Ltd., Europlay Capital Advisors и Andreessen Horowitz.

Европейската комисия позволи на Microsoft да придобие Skype в понеделник, но в някои страни сделката все още очаква разрешение от антимонополните регулатори. В тях тя ще бъде официално приключена след получаване на одобрение.

Продължава да се разглежда сделката и в Русия. Наскоро Федералната антимонополна служба на Руската федерация съобщи за удължаване на срока за анализ до втори декември.

Новината я копнах от http://torrent.alein.org
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Re: Microsoft завърши сделката за придобиването на Skype за

Мнениеот cjbolland2 » 17 Окт 2011, 18:43

Това на нас(Линукс потребителите) как ще повлияе?
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 17 Окт 2011, 18:56

Ще направи Skype за Linux по-зле ... упс, чакай сетих, че не може по-зле - липса на сумати неща, които ги има в Skype за Mac и Win, липса на 64 битова версия, липса на изцяло нативен интерфейс, липса на подръжка на версията, липса на не знам какво си още и т.н. Тоест по-лошо, не може да стане, не се безпокой :D
Единственото, което мога да направят е да го направят да изисква .NET / Mono (да е написан на C#), но то само това да му е проблема....
Така, че спокойно Skype за Linux не може да стане по-зле, от колкото вече е :D
П.П. Ах, в такива моменти колко хубаво се чувствам, че нямам Skype, не е истина 8)
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот cjbolland2 » 17 Окт 2011, 19:05

О,да.Дано се появи някоя алтернатива,която да позлват повечето хора,че откакто го съчетаха с Фейсбук и направо всичко се омаза(при windows ест) :D
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 17 Окт 2011, 19:12

Алтернативи ИМА, проблема е, че Skype е като Windows - всички го ползват, защото всичко го ползват. Не е чак толкова добър, просто в началото беше пред конкурентите си и сега как се отучват милиарди хора да не ползват Skype? Малко загубена кауза :(
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 17 Окт 2011, 20:03

Ок, малко избързах с оплюването на Скайп, признавам си :D
Изображение
Знам как се слага в messaging menu, но не и как да си отразява дискусиите там, мислех си че има някакво API ограничение ...
Ако Джоуи се сети да отговори, ще пиша ...
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот backinblack » 05 Ное 2011, 18:48

me4oslav написа:Ще направи Skype за Linux по-зле ... упс, чакай сетих, че не може по-зле - липса на сумати неща, които ги има в Skype за Mac и Win, липса на 64 битова версия, липса на изцяло нативен интерфейс, липса на подръжка на версията, липса на не знам какво си още и т.н. Тоест по-лошо, не може да стане, не се безпокой :D
Единственото, което мога да направят е да го направят да изисква .NET / Mono (да е написан на C#), но то само това да му е проблема....
Така, че спокойно Skype за Linux не може да стане по-зле, от колкото вече е :D
П.П. Ах, в такива моменти колко хубаво се чувствам, че нямам Skype, не е истина 8)

Аз съм със 64 битово убунту и нямам проблем със скайп и предпочитам да си остане такъв. На уиндоус ползвам 3.8, че хич не ме кефят новите версии.
backinblack

Мнениеот me4oslav » 05 Ное 2011, 19:01

До 11.04 има 64 бита, но за 11.10 - не ...
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот evgeny81 » 05 Ное 2011, 19:12

me4oslav написа:До 11.04 има 64 бита, но за 11.10 - не ...

За това сега си инсталирах 32 битовата версия че идваше с чувала на дядо Коледа пълен със 32 битови пакети в 64 битовото Убунту като го инсталирах и след известно време ползване при актуализация първо че скайп се скапа 2 че и системата
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот backinblack » 05 Ное 2011, 19:38

Eeeee, аз съм с 10.04 и ако скоро не мигрирам към нещо редхад базирано ще чакам 12.04.
backinblack

Назад към Новини