Where is Firefox OS ?

Всички новини около УСУ

Where is Firefox OS ?

Мнениеот aneliaivanova86 » 21 Юни 2011, 13:31

adeelarshad82 writes
"Microsoft's very simple yet graceful concept raises a very big question. The way Microsoft is planning out Windows 8, developers will be able to write one HTML 5 app which will run across every Windows 8 form factor, from desktops to laptops, to ARM netbooks and tablets. Given the concept, if you remove the operating system — or at least make it transparent enough that the browser becomes the platform — then suddenly every piece of software works across every piece of hardware which raises the question that why Mozilla hasn't considered a Firefox OS?"
Напоследък имам чувството, че все повече и повече разработчици на различни компании ще се опитат да направят най-добрата ОС. Дано това да се случи колкото се може по-скоро, но не вярвам :)
aneliaivanova86
Новак
Новак

Re: Where is Firefox OS ?

Мнениеот me4oslav » 21 Юни 2011, 14:06

Поне според мене няма такова понятие като най-добрата ОС...
Всеки има собствени изисквания към една ОС - например за мен Unity (като среда) е идеална, поради факта, че не ми трябва да ползвам мишка и всичко става бързо. Други предпочитат Gnome-Panel, трети Gnome-Shell, четвърти искат Chromebook с Chrome OS, пети MeeGo, шести са Windows маниаци, седми са Mac фенове, осми iOS и т.н.
Различни хора - различни вкусове
А и едва ли ще има Firefox OS, с цялата тази WebKit мания която е обхванала web и десктоп приложенията се съмнявам силно Gecko базирана ОС да е успешна.
И само да добавя, че остават 4 часа и половина до официалното излизане на Firefox 5 :P
П.П. Не че не трябваше да е наречен Firefox 4.0.2 де, но и Mozilla реши да направи безумен график на изданията :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот malin » 21 Юни 2011, 18:00

me4oslav написа:Поне според мене няма такова понятие като най-добрата ОС...

Абсолютно съм съгласен . По-скоро "най-удобна" е правилното . А и "НАЙ - ... " си е БГ- комплекс .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот radoshow » 21 Юни 2011, 21:09

И аз съм против тази цифромания.За това и ми истина Убунту.Не искам да съм част от този 6-месечен цирк.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 21 Юни 2011, 21:13

За 6 месеца в Ubuntu има повече промени от колкото за 6 месеца във Firefox :D :rofl:
И без това безумния график беше въведен от Chrome/ium :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот malin » 21 Юни 2011, 22:59

Промените вървят с проблемите ( или обратното ) .
Дали се получи рима :D .
Балона рано или късно ще се спука , въпроса е кой ще издържи по-дълго на напрежението . И после ще олабят коланите .
Аватар
malin
Заклет фен

Назад към Новини